• In English
 • Матвій Бідний про реформу спорту: Спортивна галузь у нас та в Європі – влаштована по-різному
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 14 березня 2024 року о 17:31

  Децентралізація та надання більшої автономії спортивним федераціям є ключовими аспектами реформи, яку розробляє Міністерство молоді та спорту України. Такий підхід має збільшити кількість людей, які регулярно займаються фізичною активністю та спортом. Про це очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний розповів в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

  «Ми сподіваємося на свідомість громад. Наша політика зосереджена на масовому спорті, для того, щоб усі мали можливість вести здоровий активний спосіб життя», – зазначив очільник Міністерства.

  Він наголосив на значній різниці в підходах до управління спортом між Україною та країнами Європи, зокрема у частині масового спорту та рівня залучення громадян.

  «Щойно наша команда прийшла до Міністерства – ми почали з того, що провели дослідження. Виявилось, що системно займаються спортом лише 15,5% українців, у той час, як у країнах західної Європи цей показник становить 38%», – поділився Матвій Бідний.

  В ефірі також обговорили успіхи українських атлетів на міжнародних змаганнях та важливість їх ролі як амбасадорів України у світі.

  Матвій Бідний розповів про тріумфальний виступ українських дефлімпійців, які показали найкращий результат за всю історію участі України: «Дефлімпійська збірна України у складній боротьбі перемогла Китай і виборола перше загальнокомандне місце... Наші спортсмени – це найкращі амбасадори України. Кожен їхній виступ, кожна медаль – це показник нашої стійкості та сили», – підкреслив Матвій Бідний.

  Очільник Міністерства також наголосив на важливості спортивної дипломатії та збільшення представництва України у міжнародних спортивних федераціях. Він зазначив, що сьогоднішня ситуація потребує зусиль для підвищення впливу України на міжнародній арені.