• In English
 • Представлення України на Лондонському книжковому ярмарку демонструє злагоджену роботу державних інституцій та книговидавців, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 12 березня 2019 року о 19:03

  12 березня Україна вперше  представила національний стенд на 48 Лондонському книжковому ярмарку, організованому командою Українського інституту книги. Цьогоріч Лондонський книжковий ярмарок уже традиційно проходить у виставковому центрі Олімпія в межах проекту «London Book&Screen Week», стенд України – номер 4C28.

  Відкриваючи український стенд, Міністр культури України Євген Нищук  відзначив важливість цієї події, оскільки Україна вперше має можливість представляти на цьому престижному книжковому форумі досягнення української книговидавничої справи на окремому національному стенді.

  «Мені дуже приємно, що українська книжка буде представлена поважній міжнародній аудиторії, зокрема, професійній спільноті. Адже участь у Лондонському книжковому ярмарку – це чудова нагода зав’язати нові ділові стосунки, провести перемовини, ознайомитися з найновішими тенденціями у сфері літератури та книговидання, а також презентувати себе як державу, якій є чим пишатися у цій сфері», – наголосив Євген Нищук.

  За його словами, останні роки стали для України знаковими в частині промоції національного книговидання. Нещодавно Міністерству  культури були передані повноваження в цій сфері, однак за доволі короткий час команді відомства вдалося не тільки створити потужну інституцію – Український інститут книги, а й забезпечити її належне функціонування та фінансування. Першим масштабним проектом стало успішне представлення України  у жовтні минулого року на 70 Франкфуртському міжнародному ярмарку, який продемонстрував, що українське книговидання має потужний потенціал, а головне – бажання долучитися до світової спільноти професіоналів у цій сфері.

  «Україна вже третій рік поспіль демонструє стабільність у державній підтримці книговидання та книгорозповсюдження, що у свою чергу формує позитивне інформаційне поле навколо неї та є запорукою сприйняття нашої держави як рівноправного гравця на книжковому ринку. Ми дуже швидко вчимося та швидко розвиваємося, – говорить Євген Нищук. – Переконаний, що наш національний стенд справить гідне враження на відвідувачів, адже команда, яка приїхала представляти Україну – висококваліфіковані фахівці, знавці своєї справи, які мають за плечима великий досвід успішної роботи на ринку книговидання».

  Головні гості (special guests) з України на Лондонському книжковому ярмарку – художники Романа Романишин та Андрій Лесів – арт-студія «Аґрафка», переможці премії Bologna Ragazzi Award 2018. Їх роботи будуть представлені у «Галереї ілюстраторів», де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових ілюстраторів.

  Книжку «Аґрафки» під назвою «Stars and Poppy Seeds» у 2019 році опублікувало британське видавництво «Tate», саме ілюстрації до неї стали візуальною основою національного стенда.

  Про український книжковий ринок міжнародній спільноті розповість Антон Мартинов – співвласник видавництва «Наш Формат». Під час заходу «Україна: Бум книговидання в часи соціальних потрясінь» він розповість про ситуацію на українському книжковому ринку та які творчі підходи допомагають українським видавцям зробити книжки модними та популярними.

  Загалом на Лондонському книжковому ярмарку Україну представляють 12 видавництв: «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Видавництво Старого Лева», «Наш Формат», «Астра», «BOOK CHEF», «Фонтан казок», «Каламар», «КМ-Букс», «Magenta», «Nebo BookLab», «Ранок», «Самміт-книга». Крім того, свої книжки на стенді презентує Інститут національної пам’яті та організація «Українсько-єврейська зустріч». Також буде презентовано англомовну книгу-мандрівку Україною від видавництва «Книголав».

  Довідково

  Лондонський ярмарок – одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу, майданчик для переговорів, купівлі прав та демонстрації видавничих досягнень країн. Цьогоріч він триватиме три дні – з 12 до 14 березня 2019 року. За інформацією організаторів, очікується понад 1700 учасників та  понад 25 000 відвідувачів. За три дні відбудеться понад 200 освітніх семінарів, ворк-шопів та демонстрацій. На конференції Quantum говоритимуть про нон-фікшн, самвидав, штучний інтелект, голосових помічників для вибору книжок, а також розширення аудиторії та нові бізнес-моделі. У фокусі виставки – книжковий ринок Індонезії.