• In English
 • Створення усіх передумов для надійного енергозабезпечення кожного українця - пріоритет у нашій роботі, – Наталія Бойко

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції України Наталія Бойко взяла участь у круглому столі Комітету Верховної Ради України у закордонних справах на тему «Інформаційна та кібербезпека у контексті євроатлантичної інтеграції».

  Наталія Бойко у виступі зазначила, що політика у сфері енергетики формується з огляду на незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, оскільки на сьогодні він є незмінним та закріплений у Конституції України. «Ми розуміємо, що у складний передвиборний період можливі посилені провокації та кібератаки на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури. Створення усіх передумов для надійного енергозабезпечення кожного українця - пріоритет у нашій роботі».

  Міненерговугілля з метою посилення енергетичної безпеки доопрацьовує законопроект про основи енергетичної політики. Так, в рамках зазначеної роботи здійснено аналіз нормативно-правових актів України, США та інших країн, що стосуються безпосередньо сфери енергетичної безпеки, з метою виявлення потреб в удосконаленні законодавчої та нормативної бази України, що формулює національну політику в зазначеній сфері.

  «Захист критично важливих об'єктів інфраструктури в Україні є пріоритетним напрямком безпеки, розвиток якого має узгоджуватися з існуючими державними системами захисту», - підкреслила Наталія Бойко.

  Також на порядку денному залишається питання щодо викликів у сфері інформаційної безпеки, зокрема в галузі електроенергетики. У зв’язку з цим триває системна робота, зокрема НЕК «Укренерго», над посиленням контролю та виконанням Плану заходів з попередження масового характеру класичних та цільових атак на систему.

  Наталія Бойко відзначила важливість кроків України з метою приєднання до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки. «Співпраця з Центром передового досвіду НАТО - це можливість вирішення комплексних питань забезпечення належного рівня енергетичної безпеки, - переконана заступник Міністра. - Набуття статусу Партнера Центру НАТО не лише створить нові можливості для розбудови системи енергетичної безпеки України та регіону у цілому, але й пришвидшить адаптацію до критеріїв та стандартів НАТО».

  У 2018 Керівним комітетом НАТО надано дозвіл розпочати процедуру приєднання України як Партнера до Центру НАТО. Міненерговугілля розроблено проект Технічної угоди між Міненерговугілля та відповідними Міністерствами країн (Литви, США, Естонії, ФРН, Франції, Великобританії, Туреччини) щодо внеску Міненерговугілля до діяльності Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки. На сьогодні зазначена Угода з урахуванням опрацьованих Центром передового досвіду НАТО зауважень української сторони перебуває на стадії доопрацювання.

  За словами Наталії Бойко, додаткова робота ведеться і у рамках співпраці з Енергетичним Співтовариством. У цьому контексті, у зв’язку із зростаючим рівнем цифровізації в енергетичних секторах і пов’язаним із цим збільшенням ризиків кіберінцидентів та атак, Наталія Бойко відзначила підтримку Україною включення питань кібербезпеки до порядку денного роботи Енергетичного Співтовариства.