• In English
 • Польща прийняла рішення нагородити Олега Сенцова почесною нагородою «За людську гідність», – МЗС
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 24 жовтня 2018 року о 09:07

  23-24 жовтня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває з дводенним робочим візитом у Республіці Польща.

  23 жовтня відбулися переговори з Міністром закордонних справ РП Яцеком Чапутовичем та Керівником Бюро національної безпеки РП Павлом Солохом.

  Польська сторона підтвердила незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, вчергове засудила російську агресію проти нашої держави і закликала Росію  звільнити усіх українських політичних в’язнів. У цьому контексті Яцек Чапутович оприлюднив прийняте польською стороною рішення про відзначення незаконно засудженого Кремлем українського режисера Олега Сенцова почесною нагородою “За людську гідність” (Pro Dignitate Humana).

  Сторони скоординували позиції щодо подальшої політико-дипломатичної протидії будівництву Nord Stream 2, а також реалізації ключових проектів  між Україною і Польщею в енергетичній галузі, які сприятимуть диверсифікації шляхів енергопостачання.

  Павло Клімкін  поінформував польських колег про виклики і загрози безпеці, які створює Росія у Азовському морі. Міністр закордонних справ України привітав зусилля Польщі зі зміцнення східного флангу НАТО, а також переговори зі США щодо розміщення військової бази на території Польщі.

  Сторони погодилися з необхідністю активізації міжлюдських контактів, чому мають сприяти зусилля двох країн щодо покращення ситуації на українсько-польському державному кордоні. «Кордон не повинен нас розділяти, а повинен об’єднувати наші народи», - підкреслив Міністр Павло Клімкін.

  Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив на важливості подальшого фахового обговорення і вивчення спільної історії, зокрема її  найтрагічніших сторінок. «Головне, щоб політики не маніпулювали історією, а дослухалися до думки науковців, визнавали науково обґрунтовані факти», - зазначив Міністр. Наша історія має багато прикладів братерства зброї, одним з яких є спільна боротьба Армії УНР і Війська Польського проти більшовицької Росії у 1920 році.

  Міністр спільно з офіційною делегацією, працівниками Посольства та українською громадою поклав квіти до могил офіцерів і козаків Армії УНР, похованих на Вольському православному цвинтарі у Варшаві, та вшанував пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

  Павло Клімкін також зустрівся з експертами Польського інституту міжнародних справ та лідерами української національної меншини в Польщі.