• In English
 • Владислав Криклій провів робочу зустріч із Міністром інфраструктури Республіки Польща Анджеєм Адамчиком
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 17 листопада 2020 року о 19:19

  Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч із Міністром інфраструктури Республіки Польща Анджеєм Адамчиком сьогодні, 17 листопада, у Києві. Сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва між обома країнами у галузі транспорту, зокрема, у частині міжнародних автоперевезень.

  Участь у зустрічі також взяли: з української сторони – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця, заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталія Форсюк, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Качка, президент Асоціації міжнародних автоперевізників України Леонід Костюченко та представники інших перевізників, фахівці Мінінфраструктури, Укравтодору, Держприкордонслужби; з польської сторони – Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, заступник Міністра інфраструктури Рафал Вебер, представники Міністерства, посольства та перевізників.

  Владислав Криклій наголосив на важливості вирішення проблем, пов’язаних із нестачею дозволів на міжнародні вантажні автоперевезення для українських перевізників. Це питання, яке неодноразово підіймалося під час останньої зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди у жовтні цього року. Тоді обидва президенти висловили сподівання на його позитивне вирішення.

  Владислав Криклій вкотре підкреслив, що Польща має припинити обмеження транзиту для українських перевізників, адже це негативно відображається не лише на торговельних відносинах між обома країнами, а й з іншими країнами ЄС. Водночас українські перевізники готові до конкуренції на двосторонньому ринку. За словами Владислава Криклія, Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання під час минулих засідань Змішаних Комісій з питань міжнародних вантажних автомобільних перевезень, результатом чого стало значне збільшення частки використання польськими перевізниками дозволів на 2019 рік. Однак польська сторона домовленість на рівні президентів не виконує.

  Міністри також обговорили роботу пунктів пропуску через українсько-польський кордон, зокрема КПП «Корчова-Краківець». Владислав Криклій повідомив, що наразі у Верховній Раді очікується до розгляду в другому читанні законопроект, який вирішує проблему сплати ПДВ виконавцями робіт і постачальниками послуг у рамках так званого «польського кредиту», але попросив польську сторону пришвидшити роботи будівельної компанії з ремонту КПП. Крім цього, Владислав Криклій запропонував польській стороні провести спільний аудит для визначення можливих причин появи черг на КПП із залученням третьої незалежної сторони, та запровадити спільний прикордонно-митний контроль у пунктах пропуску для підвищення їх ефективності.

  Нагадаємо, 13 жовтня у рамках офіційного візиту в Україну Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулась двостороння зустріч Міністра інфраструктури України Владислава Криклія та Міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика. Сторони обговорили перспективи розвитку транспортного сполучення між обома країнами, а також реалізацію транзитного потенціалу.