• In English
 • Північноатлантична рада НАТО під головуванням Генсекретаря Альянсу проведе в Україні два дні, – Дмитро Кулеба
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 жовтня 2019 року о 17:09

  30-31 жовтня Україну з дводенним візитом відвідає Північноатлантична рада  НАТО під головуванням Генсекретаря Альянсу Єнса Столтенберга. У рамках візиту представники Альянсу побувають в Одесі та Києві. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба під час свого брифінгу. Північноатлантична рада НАТО (ПАР НАТО) є постійно діючім керівним органом Північноатлантичного Альянсу.

  Візит ПАР НАТО до Одеси є одночасно міцним сигналом підтримки Військово-морських сил України та свідченням занепокоєності Альянсу безпековою ситуацією в Чорному морі. В Одесі відбудуться зустрічі з кадетами та брифінги для ознайомлення делегації з актуальною військовою ситуацією у регіоні Чорного моря. Йтиметься також про продовження підтримки програм стажування представників українських ВМС на кораблях держав-членів НАТО.

  У другий день візиту Північноатлантична рада відвідає Київ, де заплановані зустрічі з Президентом України, Головою Верховної Ради, Прем’єр-міністром. Генсекретар НАТО також виступить в українському Парламенті. Цього ж дня заплановане засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням Віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби за участі Заступника Генсекретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Беті Каденбах. На засіданні планується скоординувати подальші конкретні кроки на шляху євроатлантичної інтеграції.

  “Цей візит, з одного боку, є політичним сигналом, а з іншого - насичений конкретними речами та кроками для зближення з НАТО”, - зазначив Дмитро Кулеба. - Ці речі  спрямовані на те, щоб наші партнери з Альянсу краще розуміли ситуацію в та навколо України і були поінформованими під час ухвалення рішень. А по-друге, щоб ми намітили дуже конкретні кроки і плани", - додав  Віце-прем’єр. Візит ПАР НАТО відбудеться в межах тісної співпраці України з НАТО. “Ми рухаємось двосторонньою дорогою. Ми робимо крок вперед - і нам роблять крок назустріч. Наш інтенсивний діалог з НАТО триває на всіх рівнях: як на політичному, так і на експертному”, - підкреслив Віце-прем’єр. Він спростував чутки про те, нібито нова влада згортає інтеграцію з НАТО. "Не дочекаєтесь, ніхто нічого не згортає. Навпаки, відносини з НАТО стали набагато динамічнішими”, - сказав він.

  Дмитро Кулеба також зазначив, що на 6-8 листопада запланований візит в Україну групи експертів Міжнародного секретаріату НАТО з оцінки виконання Україною Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2019 рік.  Результати виконання РНП - 2019 та стану готовності проекту РНП - 2020 будуть також обговорюватися на засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участі Віце-прем’єр-міністра України, запланованому на 11 грудня.

  Довідково

  10 жовтня було оголошено про створення Парламентсько-урядової платформи для співпраці у сфері євроатлантичної інтеграції з метою координації зусиль у рамках реформи сектору безпеки та оборони. Постійна делегація Верховної Ради України 8-11 жовтня взяла участь у засіданні Парламентської асамблеї НАТО у Лондоні.  На 24-25 жовтня запланований візит Міністра оборони України до штаб-квартири НАТО в Брюсселі для участі у засіданні Північноатлантичної ради НАТО на рівні керівників оборонних відомств у форматі учасників операції в Афганістані.

  Північноатлантична рада НАТО під головуванням Генсекретаря Альянсу проведе в Україні два дні, – Дмитро Кулеба