• In English
 • Українські психологи, які працюють з ветеранами, переймають досвід польських колег
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 15 жовтня 2019 року о 16:57

  Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда та Генеральний Консул Республіки Польща Дамян Цярцінські обговорили програму, за якою українські фахівці-психологи переймають досвід польських колег по роботі з ветеранами.

  «12 психологів беруть участь у численних конференціях та переймають реальний досвід у госпіталі Польщі. Ми маємо досвід роботи з учасниками бойових дій в Афганістані, Іраку, маємо напрацювання по роботі з наслідками травм, отриманих на війні – ПТСР, баротравмами, і наші лікарі, психологи діляться досвідом з українськими колегами», have you ever seen the rain розповів Дамян Цярцінські.

  Дана програма підвищення кваліфікації психологів розрахована на 2 роки і реалізується за кошти Республіки Польща.

  Міністр Оксана Коляда подякувала Консулу та запевнила, що дана програма, яка розпочалась і впроваджується на базі госпіталю ветеранів війни у Бердичеві Житомирської області, може бути масштабованою й на інші регіони країни.

  «Цей досвід з підготовки психологів з урахуванням міжнародних стандартів може бути застосований і при підготовці інших фахівців, наприклад, у Центрі підготовки психологів, який працюватиме на базі Національного центру захисту психічного здоров‘я. Я переконана, що психологи мають спілкуватись «однією мовою», користуватись спільними протоколами, зокрема, стандартів НАТО. Такі міжнародні програми та обмін досвідом вважаю корисними та навіть обов‘язковими», – наголосила Оксана Коляда.

  Українські психологи, які працюють з ветеранами, переймають досвід польських колег