• In English
 • Підписано Меморандум між Мінрегіоном та Асоціацією водоканалів України, — Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 січня 2018 року о 14:40

  Ми починаємо новий етап співпраці з Асоціацією водоканалів України, представники якої – фахівці й безпосередні користувачі політики, що формується Мінрегіоном. Наша спільна мета – надавати якісну послугу для споживачів за справедливою ціною. Тому, ми підтримуватимемо розвиток водоканалів, у тому числі залучаючи фінансову підтримку. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко після підписання Меморандуму про співпрацю між Мінрегіоном і «Укрводоканалекологією».

  «Меморандум — це політика, яка впроваджуватиметься між Мінрегіоном та Асоціацією. Зокрема, це стосується залучення фахівців і громадськості для обговорення нормативних актів і законодавчої бази, її імплементація. А також моніторинг з боку Асоціації суб’єктів господарювання, які надають послуги, як з фінансової, так і з технічної точки зору», — зазначив Геннадій Зубко.

  На його думку, ключовими маркерами стратегії є поліпшення якості питної води, підвищення рівня очищення та екологічної безпеки стічних вод, впровадження енергозберігаючих технологій, стабілізація фінансово-економічного стану підприємств галузі, а також вирішення кадрового забезпечення галузі.

  Віце-прем’єр-міністр акцентував увагу на вдосконаленні загальнодержавної цільової програми «Питна вода», яка діє в Україні з 2005 року. «Ми очікуємо пропозицій від Асоціації та розроблення змін, що можуть бути прийняті і підтримані як Урядом, так і Верховною Радою України», — підкреслив він.

  Окремим блоком питань і стратегічним напрямком співпраці Геннадій Зубко назвав розробку Стратегії поводження з водними ресурсами України, водовідведення, а також питання екології.

  «Для нас важливо консолідувати зусилля держави та водоканальної індустрії для розвитку галузі і практики застосування відповідного законодавства. Укладання Меморандуму сприятиме вдосконаленню нормативно-правової бази, моніторингу та аналізу стану водного господарства, стимулюватиме залучення інвестицій», — зазначив Геннадій Зубко.