• In English
 • Петро Цигикал та Ельмар Вахер підписали План розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України та Естонії

  Керівники прикордонних відомств України та Естонії підписали План, яким передбачається посилення розвитку співробітництва і визначаються основні напрямки розвитку взаємодії.

  На початку робочої зустрічі, що відбулася в Адміністрації Держприкордонслужби, Петро Цигикал та Ельмар Вахер обговорили ситуацію на кордонах та розвиток подальшої взаємодії. Крім того, естонські прикордонники ознайомилися з роботою Головного центру управління службою ДПСУ. Цей підрозділ цілодобово відстежує інформацію про ситуацію на державному кордоні і несення служби прикордонними нарядами.

  «Сьогодні ми маємо можливість обговорити актуальні питання охорони наших кордонів, перспективи розвитку співпраці наших відомств і підписати План співробітництва на 2019-2020 роки», - сказав очільник ДПСУ.

  Він наголосив, що прикордонне відомство України продовжує системно розвиватися і у тісній співпраці з європейськими колегами забезпечує належний рівень захисту західного кордону.

  «Ми приділяємо велику увагу впровадженню передових підходів посилення прикордонної безпеки і принципів інтегрованого управління кордонами. Спільно з європейськими експертами активно працюємо над підготовкою нової Стратегії інтегрованого управління кордонами», - зазначив Петро Цигикал.

  Сторони позитивно оцінили хід співпраці прикордонних відомств України та Естонії в контексті участі у спільних операціях Європейської агенції прикордонної і берегової охорони Фронтекс. Зокрема, зазначалося, що в 2018 році в операції на території Естонської Республіки брали участь два українські експерти, а в одному з пунктів пропуску України перебував один естонський прикордонник.

  На завершення Петро Цигикал та Ельмар Вахер підписали Протокол зустрічі та План розвитку співробітництва між Державною прикордонною службою України і Департаментом поліції та прикордонної охорони Естонської Республіки на 2019-2020 рр.