• In English
  • Ігор Жданов: Сподіваємося, що з обранням на посаду президента WADA Вітольда Баньки боротьба з допінгом буде лише посилюватися
    Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 30 січня 2019 року о 16:59

    Сьогодні у Страсбурзі на засіданні Спеціального Європейського Комітету з питань Всесвітнього антидопінгового агентства (САНАМА) обрано єдиного кандидата від Європи на посаду президента Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Ним став Міністр спорту і туризму Польщі Вітольд Банька, який набрав 28 голосів країн-членів Ради Європи при необхідній кількості 25. Остаточно ця кандидатура буде затверджена Комітетом Міністрів Ради Європи, до якого входять всі члени цієї організації.

    Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, який взяв участь у засіданні, підтримав свого польського колегу: «Як голова української делегації голосував саме за нього, враховуючи наші дружні та партнерські двосторонні відносини у сфері спорту. Українська сторона також активно проводила консультації з іншими країнами на підтримку Вітольда Баньки».

    Ігор Жданов зазначив, що Вітольд Банька має великий досвід боротьби з допінгом, зокрема, є членом виконавчого комітету WADA: «Він провів серйозні реформи в Польщі у цій сфері. Тож сподіваємося, що з його обранням на посаду президента WADA боротьба з допінгом буде лише посилюватися. У своєму програмному виступі він наголосив, що буде захищати чистих атлетів, принципи змагальності й чесної конкуренції в спорті. Також він пообіцяв рівне ставлення до всіх країн щодо неухильного дотримання антидопінгових правил».