• In English
 • Павло Розенко: Зволікати із прийняттям закону про державну мову не можна
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 березня 2018 року о 13:14

  Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголошує, що затягувати прийняття законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д) не можна. Про це він заявив під час чату на сайті «Главред».

  «Був закон про мову, прийнятий за часів СРСР, на заміну його було ухвалено сумнозвісний закон Ківалова-Колісніченка. Після рішення КС, яким скасовано цей закон, виникла правова колізія, коли у цій сфері жоден закон не діє. Щоб уникнути вакууму, якраз і необхідно якомога швидше ухвалити законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної», - сказав він.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності проробив непогану роботу, і на сьогодні є підписаний вже понад 70 народними депутатами України законопроект №5670-Д. «Цей законопроект підписали представники практично всіх фракцій і груп, плюс позафракційні. Таким чином, консенсус у Верховній Раді з цього питання вже знайдено і найближчим часом закон має бути проголосований», - переконаний Павло Розенко.

  Він також зазначив, що законопроект про мови нацменшин - це питання, з якого ще не завершені дискусії. «До цього процесу мають бути залучені міжнародні експерти, Венеційська комісія, тому цей процес може затягнутися, а із законом про державну мову тягнути не можна», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.