• In English
 • Павло Клімкін: «Східне партнерство» має базуватись на диференціації та враховувати прагнення держав-учасниць
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 13 травня 2019 року о 19:45

  13-14 травня 2019 року в рамках робочого візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін бере участь у заходах з відзначення 10-ї річниці заснування зовнішньополітичної ініціативи ЄС «Східне партнерство».

  13 травня під час засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн-учасниць «Східного партнерства» Павло Клімкін закликав ЄС та держави-члени розробити амбітний порядок денний «Східного партнерства» після 2020 року, який повинен базуватись на диференціації, враховувати амбіції та потреби всіх партнерів, а також відкрити для партнерів європейську перспективу.

  Розвиток посиленого співробітництва з асоційованими партнерами «Східного партнерства +», законодавча апроксимація, зниження тарифів на роумінг між ЄС та країнами «Східного партнерства», відкриття Європейської школи «Східного партнерства» в Україні та поглиблення співпраці у безпековій сфері є пріоритетами Українив рамках «Східного партнерства».

  Під час візиту до Брюсселя Павло Клімкін також зустрівся з міністрами закордонних справ Німеччини, Хорватії, Естонії, Болгарії та Кіпру, зокрема, з представниками Європейської народної партії.

  Міністр наголосив на важливості скоординованої жорсткої відповіді на подальшу агресію Росії проти України у зв’язку з рішенням спростити процедуру видачі російського громадянства для українців, які проживають на тимчасово окупованій Росією території Донецької та Луганської областей, посилити економічні санкції проти РФ та не визнавати російські паспорти, видані громадянам України всупереч українському законодавству.

  У контексті проведення у м. Гельсінкі 16-17 травня Міністерської зустрічі Ради Європи Міністр закликав не допустити повернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи Росії, яка продовжує системно порушувати міжнародне право і підривати Мінські домовленості.