• In English
 • МТОТ: Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» запрошують абітурієнтів вступати до українських вишів

  11 травня у Херсоні, Сєвєродонецьку та Краматорську відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких створені освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Освітні центри запрошують абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступати до українських вищих навчальних закладів за спрощеною процедурою.

  Кожен заклад освіти презентував свої можливості, представники ВНЗ пояснювали, як саме випускники шкіл з тимчасово окупованих територій можуть за спрощеною системою вступити на навчання та отримати диплом, який визнається і в Україні, і в світі. Майбутні вступники отримали вичерпну інформацію та кваліфіковані консультації щодо умов і особливостей вступу та навчання, освітніх можливостей і додаткових переваг.

  У Херсоні проведено День відкритих дверей закладів вищої освіти, на базі яких функціонують освітні центри «Крим-Україна».

  Так, до Херсонської державної морської академії прибули представники 28 університетів з південних областей України, а також з Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя та Дніпра.

  «Цьогоріч через освітні центри «Крим-Україна» абітурієнтів з окупованого півострова прийматимуть на навчання уже четвертий рік поспіль. Діяльність освітніх центрів є важливою для України. Абітурієнти та їхні батьки з Криму повинні усвідомити, що українські заклади вищої освіти – це гарантія отримання європейської освіти, яка надає їм не лише визнаваний у світі диплом, але і знання, котрі стануть у пригоді протягом усього дорослого життя», - наголосив під час свого виступу завідувач Сектору МТОТ у Херсонській області Денис Чистіков.

  У Сєвєродонецьку в приміщенні Східноукраїнського національного університету імені В. Даля завідувач Сектору МТОТ у Луганській області Сергій Копилов висловив сподівання щодо плідної співпраці всіх органів державної влади для залучення дітей з тимчасово окупованих територій до навчання у закладах освіти Луганської області: «Дякую всім учасникам процесу за їх працю на результат, який надзвичайно важливий та необхідний для повернення дітей з тимчасово окупованих територій в український простір. Я дуже сподіваюсь, що разом у нас вийде забезпечити якомога більше дітей якісною українською освітою».

  Під час заходу було презентовано 9 навчальних закладів, 8 закладів освіти Луганської області та Таврійський національний університет ім. В. Вернадського.

  До міста Краматорськ з’їхалися представники вищих навчальних закладів Донеччини, аби презентувати абітурієнтам свій університет.

  Представник МТОТ у Донецькій області Алла Назаренко привітала учасників заходу та зазначила, що внаслідок збройного конфлікту країна зіткнулася з новими викликами, що погіршило ситуацію, яка негативно вплинула на життєдіяльність багатьох людей.

  «Відсутність достатнього інформування відіграє негативну роль у проведенні успішної вступної кампанії. Сьогодні наша мета – донести до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, інформацію щодо можливості отримання ними якісної освіти та відповідних документів про освіту державного зразка та здобуття української освіти на підконтрольних територіях», - наголосила Алла Назаренко.