• In English
 • Основний концепт роботи «поліції діалогу» – комунікація та зменшення демонстрації сили під час масових заходів, – Олександр Фацевич
  Національна поліція України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 12:32

  За рік в країні вже створено 8 підрозділів діалогової поліції у крупних містах країни. Водночас відповідну підготовку пройшли більше тисячі поліцейських, які працюють у кожному регіоні. Їхнє завдання – налагодження комунікації між учасниками масових заходів та деескалація можливих конфліктів. Про це сьогодні, 7 листопада, повідомили заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич та Голова Консультативної місії Європейського Союзу Кястутіс Ланчінскас.

  У першій конференції КМЄС «Поліція діалогу в Україні» взяли участь 60 поліцейських із різних регіонів країни, які впроваджують новий підхід у забезпеченні публічної безпеки під час масових заходів.

  За словами Олександра Фацевича, передумовою створення підрозділу «поліції діалогу» стало затвердження у серпні цього року Міністром внутрішніх справ України «Концепції забезпечення публічної безпеки та порядку під час проведення масових заходів», яка була розроблена МВС спільно з європейськими партнерами. Відтак однією з найголовніших складових цієї концепції стало впровадження діалогової поліції.

  «Кінцева точка в роботі «поліції діалогу» – аби в забезпеченні публічної безпеки під час масових заходів головним була не демонстрація сили, а діалог. Наше завдання – зближення громадян, учасників масових заходів і ведення діалогу. Головний інструмент – слово, а не сила. Наприклад, коли відбувається двосторонній захід, поліцейські-перемовники мають організувати ефективну комунікацію між всіма учасниками. Ми повинні домовлятися про недопущення провокацій та ескалації конфлікту ще на підготовчому етапі», – підкреслив Олександр Фацевич.

  Він зауважив, що ідея таких підрозділів була ефективно втілена у Києві та Одесі. За його словами, саме тут відбувається найбільша кількість масових заходів із великою кількістю учасників. Водночас за позитивним досвідом цих міст підрозділи «поліції діалогу» запрацювали ще в шести регіонах. Всього спеціальну підготовку пройшли більше тисячі поліцейських.

  За словами Голови КМЄС Кястутіса Ланчінскаса, завданням діалогової поліції, насамперед, є деескалація будь-яких конфліктних ситуацій.

  «У демократичній державі робота поліції – не контролювати демонстрацію або масовий захід, а допомогти людям висловити свою думку. Тобто скористуватися їхнім конституційними правом. І поліція має це забезпечити. Підхід «поліції діалогу» сприяє зміцненню довіри між правоохоронцями та громадянами», – наголосив Кястутіс Ланчінскас.

  Упродовж двох днів поліцейські презентуватимуть роботу «поліції діалогу» у Києві, Одеській, Вінницькій, Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Хмельницькій та Київській областях.

  Також учасники конференції обмінюватимуться досвідом у налагодженні комунікації під час забезпечення публічної безпеки на масових заходах. Зокрема, поліцейські розбиратимуть приклади роботи діалогової поліції в європейських країнах, алгоритми їхніх дій, спрямованих на деескалацію та запобігання насильству.