• In English
 • У Міністерстві оборони України вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців та поклали квіти до Дзвону Пам’яті
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 12:37

  Сьогодні, 7 листопада, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування Українських героїв, які загинули цього дня в різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У ранковому церемоніалі вшанування полеглих українських захисників взяли участь керівний склад Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти одного із військових навчальних закладів столиці.

  Також у заході з вшанування загиблих захисників України взяли участь представники іноземної делегації – стратегічні радники високого рівня Комітету реформ МО України та ЗС України. На церемоніальному майданчику представники від Великої Британії, США, Канади та Литовської Республіки  поклали квіти до пам’ятного знака.

  Сьогодні, 7 листопада, Дзвін прозвучав п’ять разів.

  Присутні вшанували пам’ять мужніх захисників України, які віддали життя заради миру в Україні.

  Нагадаємо, що в Залі Пам’яті розміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992-2018 років. Під час щоденного ранкового церемоніалу вшановують усіх українських військовослужбовців, які загинули цього дня в різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  7 листопада 2001 року поблизу столиці Сьєрра-Леоне, Фрітауна, зазнав катастрофи вертоліт Мі-8 українського миротворчого контингенту Місії ООН. На борту вертольота знаходилося 4 члени екіпажу – офіцери 20-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України і 3 пасажири (співробітники Місії ООН. Це – підполковник САВЧУК Володимир Дмитрович, майор АЛЮШЕВ Сергій Олександрович, капітани КУЛІКОВ Андрій Вікторович та ФІЛІПОВИЧ Сергій Васильович.

  7 листопада 2014 року перестало битися серце мужнього захисника України, який самовіддано захищав рідну землю від російського агресора.

  Це солдат полковник КОЛЕСНІКОВ Павло Олександрович.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України!

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Довідково 

  Зала Пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

  Зала Пам’яті - це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали Пам’яті розміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992-2018 років.

  Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

  В середині Зали Пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот - один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

  Спорудження Зали пам’яті здійснено за безпосередньої підтримки Президента - Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка.