• In English
 • Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» робить дозвільні процедури у будівництві публічними
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 вересня 2018 року о 14:38

  Онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» робить дозвільні процедури у будівництві публічними. Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив під час презентації онлайн-платформи проходження дозвільних процедур у будівництві «Прозора ДАБІ». Презентація відбулася за участі Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексія Кудрявцева та представника компанії «АрселорМiттал» Володимира Ткаченка.

  «Сьогодні – знакова подія на будівельному ринку: запуск онлайн-платформи «Прозора ДАБІ», яка була розроблена за ініціативи Мінрегіону спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Відтепер кожен забудовник, а головне інвестор, зможе побачити в онлайн-режимі, де знаходиться його документ, в якому стані його розгляд і які рішення були прийняті. Ми рухаємося до європейських стандартів», – зазначив Геннадій Зубко.

  «Система дозволить чітко зрозуміти, на якому рівні відповідальності і де саме знаходиться прийняття рішень, що унеможливлює зловживання. Ми повністю усуваємо процедуру походів забудовників до чиновника і переводимо їх взаємодію в електронну площину. Іншими словами, максимально децентралізуємо функції держархбудконтролю. Он-лайн платформа «Прозора ДАБІ» дуже важлива і для людей, які часто виступають проти незаконних забудов. Відтепер вони зможуть побачити, що саме відбувається на їх території і яким чином приймаються рішення», — наголосив Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що Мінрегіон поступово йде до наведення ладу в будівельній галузі. В 2016 році були прийняті європейські норми щодо класу наслідків (відповідальності) у будівництві. Відійшли від категорій у будівництві, що дозволяло створювати величезні корупційні ризики. Впровадили класи наслідків СС1, СС2, СС3, що дало можливість Україні піднятися у щорічному рейтингу Doing Business з 140-ї на 35-ту позицію за індикатором отримання дозволів на будівництво. У 2018 році впроваджена «амністія» для будівель, збудованих без дозвільної документації. Це переважно приватне житло до 300 кв. метрів у сільській місцевості. Відтепер українці зможуть отримати право власності на таке житло і приватизувати його.

  «З прийняттям Парламентом реформи децентралізації органи місцевого самоврядування отримали в свою компетенцію повноваження держархбудінспекції – контроль, моніторинг і видача дозволів. Але не всі, особливо міські ради, до кінця зрозуміли свою відповідальність. Наразі ми маємо масу звернень від людей про корупційні порушення у будівництві з Черкас, Івано-Франківська, Одеси. Тож я хочу наголосити і звернутися до міських голів і керівників управлінь обласних ДАБІ: або працюйте в рамках закону, або звільняйтеся зі своїх посад. Херсонський голова вже звільнений, одеський – на часі, і прошу: зверніть на це увагу», – зазначив Геннадій Зубко.

  «Ми рухаємося у наведенні ладу в державно-будівельних нормах (ДБН). Я розумію, що ми наступаємо зараз на чийсь «великий мозоль», і проти Мінрегіону висунуто ряд судових позовів про скасування нових ДБН щодо містобудування та планування територій. Але ми розуміємо, що ці позови не проти нових ДБН, які не змінювалися з 2002 року, вони проти комфорту і безпеки українців», – наголосив Геннадій Зубко.

  Він поінформував, що завдяки спільній роботі Мінрегіону з міжнародними експертами та громадськими організаціями «Разом проти корупції», BRDO, IDLO була повністю змінена система роботи науково-технічної ради, яка надає відхилення. Запроваджена прозора система з опублікування рішень, яка чітко показує, яким чином це приймається. Всі порушення, які були виявлені по відхиленнях, вже передані до Генеральної прокуратури. Також за результатами спільної з Генеральним прокурором наради в Мінрегіоні були дані доручення обласним прокурорам особисто взяти під контроль звернення громадян про можливі корупційні ризики або порушення у будівництві.