• In English
 • Відкритість та прозорість дозвільних процедур сприятимуть подоланню корупційних ризиків у будівництві, – Олексій Кудрявцев
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 26 вересня 2018 року о 14:02

  Задля подолання ризиків можливої корупції Держархбудінспекція йде на рішучі кроки щодо переведення дозвільних процедур у будівництві в публічну площину. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев 26 вересня в Кабінеті Міністрів України, презентуючи нову онлайн-платформу «Прозора ДАБІ».

  «Аналіз проблематики у дозвільній системі в галузі будівництва показав, що корупційні ризики виникають через закритість інформації та відсутність якісних, і в той же час офіційних, каналів її отримання. Тому ми переходимо на новий рівень взаємодії із бізнесом. Адже інвестори, що вкладають ресурси в економіку нашої країни, не мають втрачати час на безпідставне очікування реакції чиновника та пошук необхідної інформації. Кожен, хто готовий розвивати нові проекти та створювати робочі місця, заслуговує на повагу від держави, а відповідно - й на якісний сервіс. Відтак ми робимо дозвільну систему в будівництві максимально відкритою», – зауважив Олексій Кудрявцев.

  За його словами, на сайті Держархбудінспекції розпочала роботу публічна онлайн-платформа «Прозора ДАБІ» – відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві. Завдяки сервісу замовники будівництва зможуть в режимі он-лайн відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації.

  Раніше, подаючи документи, забудовники автоматично потрапляли у ситуацію невизначеності – чи прийнято їх документи, коли їх буде розглянуто та у кого можна отримати інформацію про прийняте рішення. Хтось чекав на офіційну відповідь, інші шукали додаткову ланку зв’язку чи шляхи прискорення процесу.

  Сьогодні вже на наступний день, після подачі документів, замовник будівництва може знайти в системі «Прозора ДАБІ» вхідний номер та кінцеву дату розгляду поданих документів. Далі у визначені терміни – он-лайн дізнатися про результат. У разі відмови у видачі дозволу чи сертифіката в системі відображатиметься перелік зауважень та прізвище посадової особи, що прийняла відповідне рішення.

  Як відзначив Олексій Кудрявцев, сервіс стане індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Виконання ними обов’язків тепер винесено на загальний огляд, а отже, зникає один із основних факторів, що створював підґрунтя для корупції у дозвільних процедурах в будівництві: «Стало неможливо штучно затягувати строки розгляду документів та надавати безпідставні відмови і сподіватися, що про це ніхто не дізнається. Адже віднині моніторинг розгляду кожного пакета документів - дуже проста та зрозуміла процедура».

  На першому етапі у системі «Прозора ДАБІ» відображається інформація щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності). Це проекти, реалізація яких має важливе значення для розвитку регіонів та навколо яких виникає найбільше корупційних ризиків. Однак найближчим часом проект охопить і об’єкти із середнім класом наслідків.

  «Саме за допомогою такого формату ми забезпечимо нову якість дозвільних процедур у будівництві. Зручно це комусь чи ні, однак всі працюватимуть за єдиними стандартами, а суб’єкти містобудування матимуть рівні прозорі умови для розвитку своєї діяльності. «Прозора ДАБІ» покладе край здобутим за минулі роки штампам про закритість системи держархбудконтролю», - відзначив Голова Держархбудінспекції.

  Крім того, з 1 листопада Держархбудінспекція відкриє доступ до інформації про проведення позапланових перевірок. Інформація ж про планові перевірки публікується на інспекційному порталі ще з квітня в рамках Меморандуму про співпрацю між ДАБІ та BRDO.

  Прес-служба ДАБІ України