• In English
 • Олексій Гончарук зустрівся із керівниками провідних банківських установ
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 жовтня 2019 року о 11:22

  Створення умов для активізації кредитування банками реального сектору економіки — один із пріоритетів діяльності Уряду. 

  Про це сказав Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук під час бізнес-сніданку з керівниками провідних банківських установ, який організувала Незалежна асоціація банків України. 

  «Минулого тижня ми підписали Меморандум щодо співпраці з НБУ. Уряд планує створити умови для Нацбанку, які дозволять їм навести порядок на ринку небанківських фінансових послуг, що захистить банки від недобросовісної конкуренції. Ми також плануємо привести законодавство з регулювання фінансових інструментів та інвестиційних фондів у відповідність до директив ЄС», — сказав Олексій Гончарук. 

  Законодавчі ініціативи будуть спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію та припинення корупційних схем. 

  Окремо обговорили питання протидії тиску з боку правоохоронних органів на бізнес, у тому числі на банки, та ключову роль реформи судової системи для активізації кредитування та зниження кредитних ставок банків. 

  У ході зустрічі йшлося, що за два місяці роботи Парламент вже прийняв низку важливих для економіки законопроектів. Зокрема, законопроекти щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (№1059) та щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню (№1050). 

  Обговорили і поданий у Парламент законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Прем'єр-міністр і представники банків погодилися спільно працювати над активним запуском програм кредитування малого та середнього бізнесу під заставу землі. Банкіри наголосили на необхідності забезпечення рівнодоступності програм державної підтримки кредитування аграріїв для всіх типів банків.

  Не менш важлива, на думку Олексія Гончарука, співпраця з міжнародними партнерами та донорами. «За нашими відносинами з великими міжнародними партнерами уважно стежать системні великі інвестори по світу. Зараз ми в активній стадії переговорів з МВФ щодо нової програми підтримки. Вже наступного тижня група міністрів вирушає в США для участі у Щорічних зборах Світового банку та МВФ та переговорів з Фондом», — зазначив Олексій Гончарук.

  Олексій Гончарук зустрівся із керівниками провідних банківських установ