• In English
 • Держенергоефективності із представниками депутатського корпусу, асоціацій та бізнесу розробляє стимули для використання рідких біопалив в Україні

  За дорученням Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля Голова Держенергоефективності Сергій Савчук обговорив із стейкхолдерами ефективні стимули для розвитку ринку рідких біопалив в Україні.

  У нараді взяли активну участь: народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олег Семінський, т.в.о. директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко, представники Біоенергетичної асоціації України, Нафтогазової асоціації України, асоціації «УКРБІОПАЛИВО», бізнесу та експерти.

  Як відомо, у 2018 р. імпорт нафти та нафтопродуктів склав 5,5 млрд доларів США, що на 25 % більше, ніж у 2017 році (4,2 млрд доларів США). Це навіть перевищує обсяг коштів, витрачених на імпорт газу в 2018 році (3,9 млрд доларів США).

  «У той же час, Україна володіє достатніми ресурсами, щоб виробляти біоетанол, біодизель та заміщувати деякий обсяг імпортованих нафтопродуктів. Тому спільно із експертами Європейської комісії, профільних асоціацій та бізнесом доопрацьовуємо законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив», - повідомив Сергій Савчук.

  У ході спільної роботи також проаналізовано досвід різних країн, які розвивають цю сферу.

  Наприклад, США є лідером у світі за обсягом виробленого біоетанолу (більше 16 млрд галонів у 2018 році). При цьому, у вересні цього року. Президент США Дональд Трамп оголосив про намір збільшення квоти на генерацію цього біопалива із 20 млрд галонів у 2019 р. до 22,4 млрд галонів у 2020 році.

  Якщо брати до уваги європейські країни, то провідною у сфері виробництва біоетанолу є Франція, а за нею слідує Німеччина.

  Учасники наради також розглянули різні механізми стимулювання використання рідких біопалив. Особливу увагу сфокусовано на таких інструментах:

  - оптимізація акцизного податку на моторні палива із вмістом біопалива;

  - встановлення квот щодо вмісту рідкого біопалива:

  • у бензині – не менше 7% об’ємних із 1 січня наступного року після прийняття законопроекту та не менш 10 % об’ємних через два роки після прийняття законопроекту;
  • у дизельному паливі - не менше 7 % об’ємних із 1 січня наступного року після прийняття законопроекту.

  За підсумками наради домовлено доопрацювати законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив в Україні із врахуванням зазначених стимулів.