• In English
 • Олексій Чернишов: Профільний Комітет ВР підтримав законопроект щодо реформи у сфері містобудування
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 30 червня 2021 року о 18:03

  Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроект №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» та рекомендує Парламенту ухвалити його у першому читанні за основу. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  «Цей законопроект дасть можливість здійснити історичну реформу, що подолає корупцію у сфері, яка роками жила в режимі тотального хабарництва. Галузь містобудування потребує прозорості, діджиталізації. Але будь-яка реформа неможлива без прийняття закону. З нашого боку все для цього підготовлено. Я дуже вдячний Комітету Верховної Ради за роботу. Дякую також Асоціації міст України, органам місцевого самоврядування, Офісу простих рішень та результатів, Конфедерації будівельників України, Будівельній палаті України, саморегулівним організаціям й усім іншим, хто долучався до цього процесу. Будемо сподіватися, що завтра у першому читанні цей законопроект набере необхідну кількість голосів у залі Верховної Ради», — зазначив Олексій Чернишов.

  Очільник Мінрегіону зауважив також, що співавторами проекту Закону є близько 150 народних депутатів України.

  Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов наголосив, що після ухвалення законопроекту №5655 відбудеться низка важливих змін, зокрема, завдяки розширенню можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві буде мінімізовано паперовий документообіг. Також спроститься реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, буде переглянута система містобудівного контролю. Водночас відбудеться розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.