• In English
 • Олександр Саєнко запропонував долучити Державну митну службу до реформи державного управління
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 липня 2019 року о 14:54

  Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко запропонував долучити Державну митну службу України до реформи державного управління.

  «Питання прозорих конкурсів й адекватної заробітної плати митників є дуже важливим. Тому є чудова можливість, по суті з нуля, запустити службу, сформувати якісний кадровий потенціал», – сказав він на засіданні Уряду 5 липня після презентації новопризначеного голови служби Максима Нефьодова.

  Олександр Саєнко запропонував розглянути можливість включити Державну митну службу в проект Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» з метою зробити митницю ефективною, прозорою та сучасною.

  Цю ініціативу також підтримав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, назвавши її дуже слушною.

  Крім того, Максим Нефьодов під час своєї презентації сказав про бажання провести кадрову реформу в митниці за принципом реформи в міністерствах.

  Довідково

  2016 року Уряд розробив та затвердив Стратегію реформування державного управління до 2020 року і План заходів з її реалізації, що відповідає європейським стандартам належного урядування. Основна мета реформи – формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти і реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток та адекватне реагування на внутрішні й зовнішні виклики.

  У проведенні цієї реформи Україна має потужну підтримку ЄС. Так, у грудні 2016 року було підписано фінансову угоду між Урядом України та Європейською Комісією, що передбачає підтримку України в реалізації Стратегії реформування державного управління на 2016–2020 роки в межах програми ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні».

  Забезпечення координації реформи здійснює Координаційна рада з питань реформування державного управління під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка.