• In English
 • Олег Немчінов провів нараду щодо вирішення проблемних питань, що виникли після ЄВРО-2012
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 березня 2021 року о 18:54


  11 березня під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань, що виникли після проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні.

  З метою врегулювання проблемних питань за рахунок коштів, запозичених у 2012 році Державним підприємством «Фінансування інфраструктурних проектів» (ДП «ФІНІНПРО»), Міністерство інфраструктури України спільно з Державним агентством інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроектом), починаючи з 2016 року, були розроблені численні проекти нормативно-правових актів, які передбачали різні способи та механізми завершення реалізації проектів та завершення будівництва об’єктів інфраструктури.

  Також Укрінфрапроектом було розроблено План заходів відносно можливого шляху завершення реалізації проектів з розвитку об’єктів інфраструктури Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького.

  Цей План заходів передбачає прийняття управлінських рішень та передачу активів, що стосуються об’єктів Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького разом із зобов’язаннями, що існують перед підрядниками за виконані роботи, до державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького», яке перебуває у сфері управління Мінінфраструктури.

  При цьому План заходів також передбачає механізм часткового врегулювання заборгованостей суб’єктів господарювання державного та комунального сектору економіки, зокрема, Державного підприємства «Західінфрапроект», на балансі якого обліковуються незавершені капітальні інвестиції по об’єктах аеропорту, перед ДП «ФІНІНПРО», що виникла внаслідок залучення кредитів (позик) у рамках реалізації завдань та заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

  Реалізація Плану заходів дозволить розпочати вирішення проблемних питань, пов’язаних з проектами, які реалізовувалися в рамках підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, насамперед, відносно об’єктів, що стосуються Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького.

  При цьому шлях, передбачений у Плані заходів, можливо застосувати і до інших об’єктів, які потребують завершення реалізації, у тому числі стадіон комплексно-спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури «Скіф», стадіону державного підприємства «Арена Львів» та ін.

  «Державним агентством інфраструктурних проектів України запропоновано в Бюджетній декларації на 2022-2024 роки створення нової бюджетної програми «Технічний (будівельний) аудит деяких інфраструктурних проектів, підготовка яких здійснювалася в рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу» для визначення прогнозного обсягу фінансування інфраструктурних об’єктів, підготовка яких здійснювалася в рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу для введення даних об’єктів в експлуатацію. Прогнозна сума видатків для проведення технічного (будівельного) аудиту таких інфраструктурних об’єктів становить 11 530,0 тис. грн», - розповів Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  По закінченню наради доручили Міністерству інфраструктури України разом з Державним агентством інфраструктурних проектів запропонувати Кабінету Міністрів України механізм доопрацювання Порядку фінансування та винести на засіданні Уряду проект постанови «Про затвердження Порядку фінансування деяких інфраструктурних об’єктів».