• In English
 • Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охорони земель

  З 1 по 5 березня 2021 року управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 547 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 397 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

  За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на суму у розмірі 1 220 830 грн. У добровільному порядку відшкодовано 909 559 грн (у порівнянні попереднім тижнем - +313 254 грн; +34%).

  До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 57 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

  Протягом вказаного періоду найкращий результат зі здійснення державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області. 

  Фахівці здійснили 70 заходів державного нагляду, за результатами яких виявили 53 порушення земельного законодавства. Нарахована шкода склала 112 338 грн, у добровільному порядку відшкодовано – 30 884 гривні.