• In English
 • Юлія Лапутіна: Важливим кроком у дотриманні гендерної рівності щодо жінок-ветеранок є популяризація їх позитивного прикладу у суспільстві
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 11 березня 2021 року о 19:00

  Важливим кроком у дотриманні гендерної рівності щодо жінок-ветеранок є популяризація їх позитивного прикладу у суспільстві. Про це Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила під час тематичної онлайн-дискусії «Жінки. Мир. Безпека», в якій взяли участь представники штаб-квартири НАТО, Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), дипломатичних місій, члени Уряду та громадські активісти.

  «На сьогодні в Україні понад 19 тисяч ветеранок війни і ця цифра продовжує зростати, оскільки війна на сході триває. Так, останнім часом в Україні відбулося багато змін в законодавстві щодо жінок у військовій сфері, спрямованих на покращення процесу їх працевлаштування, проте стереотипи щодо жінок-захисниць у суспільств мають місце. Тому питання рівних можливостей та руйнування стереотипів щодо гендерної нерівності на часі. На моє переконання, його потрібно починати в першу чергу з просвітницької роботи в громадах та наших родинах, з внесенням змін до законодавства. Все це в комплексі може змінити існуюче дискримінаційне та упереджене ставлення, яке наразі вкорінилося в суспільстві», - сказала Юлія Лапутіна.

  Міністр переконана, що найкращим практичним кроком може стати популяризація позитивних прикладів успішних жінок.

  «Це можуть бути різні сфери: військова сфера, дипломатія, політика, бізнес. Це дозволить запобігти проявам несправедливості та гендерної нерівності, які викликані соціально-економічними, політичними, культурними чи іншими факторами. Сьогодні гендерна рівність – одна з умов забезпечення суспільного розвитку та посилення національної стійкості», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Наразі в Україні, незважаючи на визнання обов’язкових базових міжнародних документів у сфері забезпечення гендерної рівності, закріплення принципу недискримінації за ознакою статі на конституційному рівні, прийняття спеціального закону про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, створення відповідних інституційних гарантій у цій сфері, це питання залишається відкритим.

  Під час дискусії Юлія Лапутіна зауважила, що Мінветеранів тримає на контролі питання, що стосуються гендерної рівності та гендерно-чутливих потреб. Так, Міністерством було ініційовано створення інституту ветеранського Омбудсмена, який би був незалежним посередником та виконував функцію захисту ветеранів та ветеранок та їх сімей, у разі порушення їх прав, честі та гідності. Важливим також є те, що Міністерство долучилося до реалізації заходів з реагування, попередження та протидії гендерному та домашньому насиллю і вже скоординувало свої дії з Міністерством внутрішніх справ для реагування на випадки насилля в сім’ях учасників бойових дій в регіонах.