• In English
 • Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 серпня 2021 року о 19:40

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Румунії Флорін Кицу під час зустрічі 23 серпня обговорили активізацію торговельно-економічного співробітництва та розвиток прикордонної інфраструктури.

  Денис Шмигаль зазначив, що Україна прискорила роботу з підготовки угод щодо будівництва мосту через р. Тиса та відкриття нового пункту пропуску на спільному кордоні, як було домовлено у ході телефонної розмови в лютому цього року.

  «Будівництво нового мосту через річку Тиса між українським селом Біла Церква та румунським містом Сігету Мармацієй з відкриттям відповідного міжнародного пункту пропуску є одним з важливих двосторонніх проектів. Він не лише матиме сприятливий економічний і транскордонний ефект, але й посилить практичну інтеграцію України до європейського простору», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

  Глава українського Уряду зауважив, що Україна передала свої пропозиції стосовно проведення консультацій між Україною та Румунією щодо мостового переходу й сподівається провести їх найближчим часом.

  Денис Шмигаль наголосив, що Україна також прагне до розширення торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва з Румунією й зацікавлена в проведенні 3-го засідання Українсько-румунської спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва.

  Флорін Кицу зі свого боку відзначив, що співпраця в галузі транспорту, енергетики й транскордонній сфері з Україною є важливою для Румунії.

  Прем’єр-міністр України також подякував Румунії за надання 100,8 тисячі доз вакцини AstraZeneca та засобів індивідуального захисту на загальну суму 1,2 млн євро.

  Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури Очільники урядів України та Румунії обговорили розвиток прикордонної інфраструктури