• In English
 • Нові ДБН щодо створення доступного простору для маломобільних груп населення плануємо затвердити найближчим часом, – Лев Парцхаладзе
  Державна регуляторна служба України, опубліковано 23 жовтня 2018 року о 13:23

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працює над розробкою проекту нових державних будівельних норм щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  «Зараз Мінрегіон разом з нашим базовим інститутом (ПАТ «КиївЗНДІЕП») працює над проектом нових ДБН щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення. На відміну від існуючих з 2007 року ДБН плануємо, щоб вони були дійсно ефективними. Тому прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як вони повинні виглядати. Нові норми доступності стосуватимуться всіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих, хто має порушення слуху, проблеми із зором», – сказав Парцхаладзе.

  Днями відбувся круглий стіл, на якому експерти розглядали нові норми щодо доступності. Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич під час обговорення нових ДБН підкреслив необхідність створення не просто окремих елементів безбар’єрності, а універсального простору в Україні, який має бути безпечним, зручним та комфортним, пристосованим для кожного – не тільки для людей з інвалідністю, але й для батьків з дітьми, людей похилого віку тощо.

  Лев Парцхаладзе під час обговорення нових норм зазначив, що в Україні більше 3 млн наших громадян мають інвалідність, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – більше 10%. «80% цих людей – працездатне населення. І реалізація їхніх прав безпосередньо пов’язана з доступністю будинків, приміщень, вулиць, інфраструктури. При цьому в Україні досі відсутня реальна безбар’єрність. Ставлення до забезпечення доступного простору надто поверхневе», – додав він.

  Україна прийняла на себе відповідальність за реалізацію прав людей з інвалідністю, у тому числі в зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Мінрегіон визначено відповідальним за забезпечення імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності об’єктів для осіб з інвалідністю.