• In English
 • Навігація на Дніпрі відкрита з 10 березня, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 10 березня 2021 року о 10:29

  Наказом Державної служби морського та річкового транспорту встановлено дати відкриття та закриття нового сезону навігації на Дніпрі – з 10 березня по 31 грудня 2021 року з урахуванням фактичних метеорологічних умов. Це був найкоротший міжнавігаційний період за останні роки, який склав всього 54 календарні дні.

  «Відкриття нового сезону навігації на судноплавних шлюзах Дніпровського каскаду у 2021 році починаємо відсьогодні, з 10 березня. Завдяки нашим спільним зусиллям та скоординованим діям цьогорічний міжнавігаційний період – мінімальний за останні роки. Всього 54 календарні дні. І якщо надалі погодні умови дозволятимуть, ми хочемо здійснювати річкову навігацію цілий рік», - зазначив Міністр.

  За словами Владислава Криклія, під час міжнавігаційного періоду ДП «Укрводшлях» було оптимізовано та проведено необхідні роботи з капітального ремонту на судноплавних шлюзах, які потребували їх виведення з експлуатації. Зокрема, був завершений капітальний ремонт на Каховському судноплавному шлюзі.

  Очільник Міністерства також наголосив на важливості розробки відповідних проектів підзаконних актів для належного функціонування внутрішніх водних шляхів після набрання чинності нового закону «Про внутрішній водний транспорт». «Для утримання шлюзів у належному стані закон передбачає створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, з якого фінансуватиметься подальше утримання, реконструкція, ремонт, технічне переоснащення й охорона судноплавних гідротехнічних споруд», - підсумував Владислав Криклій.