• In English
 • На Житомирщині обговорили актуальні питання у сфері будівництва та містобудівного законодавства
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 25 травня 2018 року о 11:21

  З ініціативи Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області відбулася нарада з учасниками містобудівного процесу.

  Основною темою обговорення з представниками місцевої влади, головами районних державних адміністрацій, їх заступниками, головними архітекторами районів та міст стали актуальні питання у сфері будівництва та містобудівного законодавства. Зокрема, зміни у містобудівному законодавстві, нова концепція здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, основні порушення під час прийняття рішень щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

  У заході взяли участь заступник начальника Управління – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Сергій Сербін, заступник директора Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації – головний архітектор області – Віктор Мединський, начальник інспекційного відділу управління Держархбудінспекції у Житомирській області Наталія Соломіна, керівники новоутворених органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

  Головний архітектор Житомирщини, звертаючись до присутніх, зупинився на проблемних питаннях, які виникають під час реалізації будівельних проектів у регіоні, та наголосив на необхідності повної взаємодії між усіма учасниками містобудівної діяльності. На його думку, саме це є передумовою успішного виконання державної програми розвитку області.

  Крім того, Віктор Мединський розповів про основні зміни в частині містобудівної та планувальної документації, яка передбачена в законопроекті № 6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

  Зі свого боку заступник начальника Управління Держархбудінспекції у Житомирській області Сергій Сербін поінформував про зміну підходів у роботі з громадянами та бізнесом, посилення комунікативної діяльності та відкритого діалогу з усіма учасниками містобудівного процесу.

  «Правові зміни в системі держархбудконтролю направлені на створення належних умов для розвитку будівельної галузі, прозорого та інвестиційно привабливого ринку нерухомості в усіх регіонах країни», – наголосив він.

  Учасникам заходу також розповіли про ініційовані ДАБІ зміни до концепції здійснення контролю за будівництвом. Ними передбачено відхід від планових та позапланових перевірок на об’єктах середнього (СС2) і значного (СС3) класу наслідків (відповідальності), а натомість – запровадження поетапних оглядів виконання робіт.

  Ще одним питанням обговорення стали зміни, які відбулися в містобудівному законодавстві 2017 року, та результати здійснення заходів з реалізації Закону України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

  Крім того, учасникам семінару надано роз’яснення щодо переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та не підлягають прийняттю в експлуатацію.

  Окремою темою обговорення стало впровадження «будівельної амністії», а саме – прийняття Закону України за № 3696 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

  На завершення заступник начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області відповів на запитання присутніх.