• In English
 • На засіданні Кабінету Міністрів було схвалено проект листа Уряду України до Агентства ОЕСР з ядерної енергетики
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 жовтня 2021 року о 13:44

  6 жовтня Уряд прийняв розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення проекту листа Уряду України до Агентства Організації економічного співробітництва та розвитку з ядерної енергетики про участь в роботі органів Агентства як запрошеної сторони».

  «Ядерна енергетика є суттєвим фактором енергетичної безпеки України, забезпечує левову частку виробництва електроенергії в країні. Співпраця з профільними міжнародними організаціями сприяє поширенню кращих практик у галузі, зокрема Агентство ОЕСР з ядерної енергетики допомагає країнам-членам у розвитку наукової, технологічної та юридичної основи для безпечного використання ядерної енергії у мирних цілях. Агентство надає професійну оцінку та формує спільну позицію країн-членів з ключових питань роботи організації, робить внесок у прийняття урядових рішень щодо ядерно-енергетичної політики та проводить ширші дослідження у сферах енергетики та сталого розвитку низьковуглецевої економіки», - розповів Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  Міністерство енергетики України у контексті розвитку співпраці у сфері ядерної енергетики виражає бажання долучитись у якості запрошеної сторони до роботи низки органів Агентства, зокрема до:

  • Комітету з питань безпеки ядерних установок,
  • Комітету з питань управління радіоактивними відходами,
  • Комітету з питань виводу ядерних установок з експлуатації та управління їх спадком,
  • Комітету з питань ядерного права,
  • Комітету з питань технічних та економічних досліджень щодо розвитку ядерної енергетики та життєвого циклу ядерного палива.

  Статус запрошеної сторони не вимагає здійснення додаткових фінансових внесків та є вигідною формую підвищення кваліфікації фахівців Міністерства енергетики та інших органів влади у ядерній сфері, дослідження тенденцій у актуальній для України сфері для формування та реалізації кращої енергетичної політики.

  Отже, схвалення розпорядження Кабінету Міністрів України необхідне для затвердження проекту листа Уряду України до Агентства Організації економічного співробітництва та розвитку з ядерної енергетики про участь в роботі органів Агентства як запрошеної сторони.