• In English
 • На ProZorro.Продажі тепер продаватимуть дозволи на користування надрами

  22 жовтня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». Відтепер Державна служба геології та надр України виставлятиме на електронні аукціони в ProZorro.Продажі дозволи на користування надрами.

  Згідно з затвердженими умовами, вже з 24 жовтня 2018 року проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюються виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вказаною постановою.

  Експериментальний проект з проведення електронних торгів буде тривати до 1 грудня 2019 року, після чого Держгеонадра має надати пропозиції щодо подальшого розвитку проекту.

  «Головне завдання проекту - перевірити ефективність відкритих електронних аукціонів у сфері дозволів на користування надрами, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. - Такий підхід вже довів свою ефективність у продажу активів Фонду гарантування вкладів, комунального майна, малої приватизації. Тому ми впевнені, що експеримент буде успішним».

  Завдяки відкритим аукціонам на ProZorro.Продажі держава і місцеві громади вже продали активів більш ніж на 11 млрд грн «Експеримент з Держгеонадрами - це один з важливих кроків реформи державних продажів, - додав в.о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев. - Сьогодні ми продаємо і активи банків-банкрутів, і металобрухт, і об’єкти малої приватизації. Днями ми затвердили умови пілотного проекту з «Укрзалізницею» щодо продажу послуг з перевезення вантажів. А вже у жовтні почнемо готуватись до продажу дозволів на користування надрами».