Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції – перший структурний підрозділ, який поєднав у собі координацію таких напрямів діяльності, як європейська інтеграція, стратегічне планування роботи всього Міністерства, співробітництво із проектами міжнародної технічної допомоги та стратегічне бюджетне планування. Про це заявила генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства юстиції України Юлія Зайченко.
«У результаті реформи держуправління створення такого підрозділу і поєднання 4 різних функцій є дуже ефективним рішенням, адже планування роботи Міністерства повинно відбуватися у відповідності до зобов’язань у рамках європейської інтеграції, з огляду на наявні ресурси підтримки міжнародних партнерів та з огляду на бюджетне планування», - зазначила Юлія Зайченко.
За її словами, менше ніж за півроку командою директорату розроблено Новий порядок денний Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки. Це структурований комплексний документ із конкретними кроками з метою поглиблення співробітництва в секторі юстиції, свободи та безпеки. Тепер європейські партнери бачать дуже чітку «програму дій» та секторний підхід. Документ забезпечить ефективне співробітництво у таких сферах, як кібербезпека, правове співробітництво, свобода переміщення осіб та посилення захисту кордонів, захист персональних даних.
Юлія Зайченко також відзначила, що директорату вдалося отримати до проекту методики проведення моніторингу реалізації̈ Національної̈ стратегії̈ у сфері прав людини до 2020 року та плану дій з її реалізації̈ коментарі від експертів Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Як наслідок, з нашими проектами сьогодні працюють експерти найвищого світового рівня.
Експертами директорату також забезпечено методологічну підтримку роботи усього Уряду та поступове посилення саме аналітичної роботи Міністерства на противагу бюрократичній. З 1 липня цього року набули чинності нові зміни до Регламенту Кабінету Міністрів України, відповідно до яких усі державні органи – розробники актів Уряду – мають проводити прогнозування впливу фактичної реалізації рішень Уряду на наше із вами повсякденне життя.
«Аби забезпечити якісне прогнозування впливу, завдяки експертам нашого директорату розроблено методологічні рекомендації до реалізації нововведень Регламенту. У результаті маємо методику, яка підготовлена на основі аналогічних інструментів, які використовуються у ЄС, та більш того, до рекомендацій включено практику Уряду Канади, державна служба якої визнана однією із найбільш успішних у всьому світі» - відзначила Юлія Зайченко.
Крім того, за підтримки проекту ПРАВО-JUSTICE Директоратом стратегічного планування та євроінтеграції розроблено унікальний продукт – онлайн-платформу координації донорської допомоги у секторі юстиції, яка на даний момент функціонує як бета-версія. Найближчим часом передбачається її запуск у повноцінному режимі. Зазначена онлайн-платформа дозволяє в онлайн-режимі координувати міжнародну технічну допомогу, яка надається на виконання розділів Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.