• In English
 • На Харківщині завдяки електронному декларуванню мешканці можуть без зволікань отримати адмінпослуги і розпочати будівництво
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 29 березня 2018 року о 14:54

  28 березня на регіональній нараді в смт Краснокутськ забудовники Харківщини обговорили технічні та юридичні аспекти виконання будівельних робіт та введення об’єктів будівництва в експлуатацію.

  Учасниками зустрічі стали заступник директора Департаменту - начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенія Іванська, голова Краснокутської РДА Олексій Белоцький, а також голови селищних та сільських рад Краснокутського району, місцеві забудовники та аграрії району.

  «Нині Держархбудінспекція перетворюється на адміністративно-консультативний орган, метою якого є допомогти як великим забудовникам, так і звичайним громадянам здійснювати будівництво без жодних перепон. А системний підхід до вирішення питань забудовників та постійний розвиток містобудівної галузі є пріоритетом нашої роботи», – зазначила Євгенія Іванська.

  Місцеве самоврядування Харківщини зі свого боку також сприяє містобудівним процесам у регіоні. Так, за словами голови Краснокутської РДА Олексія Белоцького, райдержадміністрація максимально підтримує забудовників району та допомагає їм у вирішенні проблемних питань, щоб будівельна галузь постійно розвивалася.

  Суттєвий поштовх для розквіту приватної забудови, малого та середнього підприємництва дали сучасні технології та електронні сервіси в будівництві. Як наголосила керівник територіального органу держархбудконтролю на Харківщині, ДАБІ сприяє максимальному спрощенню процедури реєстрації дозвільних документів на об’єкти незначного (СС1) класу наслідків.

  «За допомогою електронного декларування мешканці віддалених районів, не виходячи із власної оселі та не витрачаючи зайвого часу, мають змогу без зволікань отримати адміністративні послуги та розпочати будівництво», – додала вона.

  Наприкінці наради відбувся особистий прийом громадян заступником директора Департаменту – начальником відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенією Іванською. Тож кожен бажаючий отримав можливість на місці вирішити актуальні для себе питання містобудівної діяльності.