• In English
 • На базі НУОУ для представників Сухопутних військ ЗСУ проведено семінар з Міжнародного гуманітарного права
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 лютого 2018 року о 13:59

  На базі провідного вищого військового навчального закладу держави проведено дводенний семінар з Міжнародного гуманітарного права для військових юристів та офіцерів командної ланки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

  Під час семінару Делегат Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі збройними силами та органами безпеки Майкл Пімбл та Радник МКЧХ по роботі зі Збройними Силами України та органами безпеки України Ігор Лимаренко ознайомили учасників з інформацією щодо місії, мандату, діяльності міжнародної організації, специфіки її роботи щодо захисту цивільного населення в Україні та у районі проведення АТО.

  Крім того, офіцерів було поінформовано про основні принципи Міжнародного гуманітарного права: принцип відмінності, заборони нападів невибіркового характеру, пропорційність та обережність. Слухачам наголошувалося, що найголовнішим критерієм оцінки правильного рішення під час ведення бойових дій є збереження життя цивільних осіб та об’єктів життєзабезпечення населення.

  Важливим етапом семінару були практичні заняття з використанням потужностей Центру імітаційного моделювання Національного університету оборони України щодо організації ведення наступальних дій та оборони з використанням положень Міжнародного гуманітарного права. За участі фахівців Центру проводилося моделювання рішень, прийнятих слухачами, за визначеними сценаріями та вихідною обстановкою з використанням засобу імітаційного моделювання бойових дій JCATS (об’єднаний імітатор конфліктних та тактичних ситуацій) у режимі реального часу. Усі прийняті військовослужбовцями рішення були оцінені та проаналізовані.

  Делегати Міжнародного Комітету Червоного Хреста зробили акцент на тому, що виконання норм Міжнародного гуманітарного права під час ведення бойових дій свідчить про високу кваліфікованість армії держави та її авторитет на міжнародному рівні.