• In English
 • Відома французька компанія зацікавилася проектами з виробництва енергії з твердих побутових відходів в Україні

  Перспективи використання сміття для генерації енергії обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з представниками французької компанії «SUEZ», яка має понад 160-річну історію та працює на 5 континентах світу у сфері ефективного управління ресурсами, у тому числі, щодо виробництва енергії із сміття.

  «SUEZ» має великий досвід з переробки 40 млн тонн відходів у рік у Європі та за кордоном. З них 7 млн тонн використовуються для генерації енергії на 56 заводах.

  Серед успішних проектів компанії – завод із переробки 210 тис. тонн відходів у рік для подальшого виробництва енергії. Проект впроваджено у Познані (Польща) в рамках приватно-державного партнерства.

  Враховуючи рекомендації Міжнародної фінансової корпорації (IFC),  «SUEZ» обрано для реалізації найбільшого у Сербії контракту про державно-приватне партнерство, в рамках якого у Белграді буде встановлено завод з переробки 340 тис. тонн сміття у рік і виробництва електроенергії та тепла. Електрична потужність заводу становитиме 25 МВт, а теплова – 56 МВт. Обсяг інвестицій складе 300 млн євро.

  «В Україні існує значний потенціал для встановлення подібних потужностей. Щорічно на полігони вивозиться 10 млн тонн сміття, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії у рік», - повідомив С.Савчук.

  Встановивши біогазові станції, електроенергію, згенеровану когенераційними установками, можна реалізовувати у мережу за вигідним «зеленим» тарифом, прив’язаним до курсу євро. Для прикладу, сьогодні він становить 12,4 євроценти/кВт*год. Тепло, у свою чергу, постачатиметься споживачам.

  Представники компанії зацікавилися розробленою Держенергоефективності концепцією використання сміття для генерації енергії в Україні, а також регіонами для реалізації проектів у цій сфері.

  Сторони домовилися разом опрацювати фінансову модель встановлення в Україні потужностей з генерації енергії з твердих побутових відходів та підготувати низку потенційних проектів.