• In English
 • Місцева влада повинна контролювати забезпечення населених пунктів соцінфраструктурою, - Лев Парцхаладзе

  Місцева влада повинна контролювати забезпечення населених пунктів соціальною інфраструктурою. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у ході експертної дискусії «Лінія зелена, лінія блакитна: наскільки ефективні нові правила забудови?», що відбулася у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.

  «Сьогодні темпи розвитку соціальної інфраструктури не встигають за темпами житлового будівництва. У підсумку – класи у школах переповнені, а місць у дитячих садочках катастрофічно не вистачає. Згідно з ДБН на 1000 жителів має бути обов’язково передбачено 38 місць у дитсадках та 135 місць у школах. І містобудівні умови повинні видаватися відповідно до цих норм. Це відповідальність місцевої влади», – сказав заступник Міністра.

  Він підкреслив, що виконання цієї норми, як і інших норм діючих ДБН, є обов’язковим для проектувальників, архітекторів та будівельних організацій.

  Лев Парцхаладзе також нагадав, що для мінімізації диспропорції між будівництвом житла та важливих соціальних об’єктів у нових нормах вже введена можливість проектувати невеликі вбудовані та вбудовано-прибудовані дитсадки у житлових будинках. «Ми запропонували таке рішення для вирішення ситуацій, коли в умовах щільної забудови в містах не завжди є місце, щоб розмістити окремий заклад. Крім цього, за таким принципом плануємо розміщувати невеликі початкові школи. Це політичне рішення вже прийнято, і зараз потрібно внести зміни у відповідні державні будівельні норми», – додав заступник Міністра.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.