• In English
 • Мінветеранів винесло на громадське обговорення проект закону, що визначає державну політику соцзахисту ветеранів війни та членів родин загиблих
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 квітня 2021 року о 18:17

  Міністерство у справах ветеранів України винесло на громадське обговорення законопроект щодо внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

  Як пояснив перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, розробка даного законопроекту зумовлена тим, що на теперішній час надання пільг та послуг ветеранам війни регулюється 156 нормативно-правовими актами і здійснюється 19 органами державної влади.

  «Така кількість нормативно-правових актів, які дублюють один одного, вносить плутанину у процес забезпечення прав та свобод ветеранів війни, а значна кількість органів державної влади, що опікуються наданням послуг і пільг, призводить до розмитості відповідальності. Розбалансованість системи управління і відсутність її вертикалі в системі соцзахисту ветеранів війни не сприяє якісному забезпеченню дії пільг і наданню послуг. Саме тому ми пропонуємо внести зміни до законодавства, щоб раз і назавжди вирішити цю плутанину та захистити інтереси українських захисників та членів їх сімей», - наголосив перший заступник Міністра.

  Законопроектом вноситься дуже важлива норма щодо комплексного огляду системи соціального захисту ветеранів війни, який планується проводити один раз на 5 років з метою оцінювання існуючого стану і готовності системи соціального захисту ветеранів війни та її складових до виконання функціональних завдань, підготовки вихідних даних для розроблення Стратегії розвитку системи соціального захисту ветеранів війни на довгостроковий період, відповідних Державних цільових (цільових) програм на середньостроковий період та інших документів стратегічного планування розвитку системи соціального захисту ветеранів війни.

  Обговорення триватиме до 17 квітня 2021 року.

  Письмові пропозиції та зауваження можна подати на електронну адресу: v.pavlenko@mva.gov.ua або за телефоном: 098 881 57 29