• In English
 • Мінрегіон погодив з ЄБРР потенційні напрями залучення кредитних коштів для подальшої реалізації спільних проектів
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 09 квітня 2021 року о 18:09

  9 квітня під головуванням Олексія Чернишова, Міністра розвитку громад та територій, відбулась нарада з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку для обговорення низки питань щодо спільних потенційних проектів.

  Мінрегіон має гарний досвід роботи з ЄБРР у частині виконання проєкту по реформуванню нормативно-правової бази в будівельній галузі України, яке було проведено в 2018-2019 роках. Пропозиції, що мали місце у звіті ЄБРР, отримали своє відображення в нових проєктах законодавчих ініціатив у сфері містобудівної діяльності.

  «Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку із впровадженими європейськими принципами та реалізовувати їх відповідно до встановлених міжнародних стандартів», – зазначив Олексій Чернишов, очільник Мінрегіону.

  Одне з найголовніших завдань профільного Міністерства – створити умови для мінімізації демографічної та трудової кризи. Під час зустрічі сторони обговорили проекти економічного розвитку, які входять до Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», зокрема індустріальні парки. Станом на сьогодні до Реєстру індустріальних парків вже включено 46 індустріальних парків. У 23 із них визначено керуючі компанії, а у 8 є учасники. ЄБРР висловив готовність співпрацювати з компаніями, які відповідатимуть за будівництво промислових парків.

  Центри креативної економіки також належать до об’єктів економічного розвитку та є вдалим прикладом державно-приватного партнерства. Креативна економіка генерує 97 млрд гривень, або 3,7% ВВП України. Це 20-відсотковий щорічний приріст експорту, який за останні десять років збільшився втричі, і 4% працюючого населення, в тому числі 300 тис. самозайнятих. Україна має потужний IT-потенціал, тому в планах будувати по два центри креативної економіки на рік. Цьогоріч буде реалізований модульний проект в одному з міст України. Також в центрах буде можливість отримати фундаментальні знання в ІТ-галузі та підприємницькій діяльності. Біля зазначених центрів розташовуватимуться центри підтримки стартапів.

  Ще одним питанням на порядку денному стала трансформація вугільних регіонів. Станом на сьогодні вже розроблені пілотні проекти Донецької та Львівської областей, які будуть фінансуватися по програмі регіонального розвитку «Загальноукраїнська солідарність» із орієнтовно загальною вартістю 5 млн євро, з державного бюджету 0,8 млн євро. Також планується залучення коштів міжнародних партнерів із строком реалізації 30 місяців. Розбудова вугільних регіонів забезпечить збалансоване та більш продуктивне використання енергетичних ресурсів, а також соціальну справедливість та гідне життя для населення.

  У сфері управління побутовими відходами стоїть завдання створити умови до стимулювання їхньої переробки. Наразі існує потреба в підтримці пріоритетних для держави 10 інвестиційних проектів орієнтовною загальною вартістю 300 млн євро. ЄБРР вже забезпечує фінансовою підтримкою проекти у Львові та Хмельницькому. Плануються нові проекти в Маріуполі та Кривому Розі.

  Олексій Чернишов наголосив на тому, що місцева влада має активно долучатися до реалізації цих проектів та запропонував організувати зустріч з міськими головами для активної взаємодії з міжнародними партнерами.

  Під кінець зустрічі було обговорено декілька проектів, пов’язаних з термомодернізацією громадських та житлових будівель, а також поточний стан в секторі централізованого теплопостачання.

  Мінрегіон зацікавлений в продовженні плідної співпраці і подальшим кроком бачить для себе її деталізацію та наповнення змістовними проектами.