• In English
 • Дмитро Кулеба та Йеппе Кофод скоординували позиції України та Данії на тлі загострення Росією безпекової ситуації
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 09 квітня 2021 року о 18:01

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів відеозустріч із Міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом.

  Дмитро Кулеба детально поінформував данського колегу про ескалацію Російською Федерацією ситуації на сході України та в Криму: обстріли українських позицій, загибель військовослужбовців, а також про нарощування російських військ вздовж українського кордону, скоординовану кампанію пропаганди зі сторони посадових осіб Росії та російського державного телебачення з метою розпалювання ворожнечі серед російського населення та виправдання ворожих дій Москви.

  Йеппе Кофод висловив повну підтримку Данією суверенітету та територіальної цілісності нашої держави: “Україна не залишиться наодинці. Росія несе відповідальність за деескалацію ситуації”.

  Глава МЗС Данії запевнив у готовності спільними діями консолідувати подальшу європейську підтримку України. Міністри скоординували позиції напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 19 квітня, у якому глава української дипломатії візьме участь.

  “Європейський Союз має надіслати Росії чіткий сигнал про те, що він чіткою позицією і конкретними вчинками стоятиме на боці України у разі подальшої ескалації напруги”, - наголосив Дмитро Кулеба, додавши, що українська сторона залишається відданою політико-дипломатичному врегулюванню.

  Керівник українського зовнішньополітичного відомства підтвердив запрошення Данії взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи та святкуванні 30-ї річниці незалежності України.

  Міністри також обмінялися запрошеннями здійснити двосторонні візити, щойно це дозволить епідемічна ситуація.

  Дмитро Кулеба подякував Йеппе Кофоду за активну та послідовну підтримку Данією у здійсненні європейських трансформацій у нашій державі. Співрозмовники приділили окрему увагу актуальним питанням втілення Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.