• In English
 • Мінветеранів та Міжнародний Комітет Червоного Хреста обговорили напрямки співпраці
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 квітня 2021 року о 18:26

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна провела онлайн зустріч з Головою делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) Флоранс Жиллєтт та представниками МКЧХ з питань зниклих безвісти, судово-медичної експертизи та відновлення втрачених сімейних зв’язків.

  Мінветеранів разом з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста домовилися спільно працювати над організацією роботи з надання психосоціальної підтримки ветеранам із можливістю залучення до реабілітації представництв Червоного Хреста та інших благодійних організацій.

  Юлія Лапутіна зазначила, що одним із пріоритетів діяльності Мінветеранів є формування і реалізація державної політики у сфері реінтеграції ветеранів у суспільство.

  Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці та можливе залучення представників Мінветеранів до Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Кабінеті Міністрів.

  Юлія Лапутіна подякувала представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за підтримку постраждалих від війни на Сході України.

  «Зниклі безвісти під час бойових дій - це один з найчутливіших та найскладніших наслідків війни. Міністерство постійно отримує запити від людей, яким нічого не відомо про долю своїх рідних. Під час робочої поїздки до Кривого Рогу, я зустрілася з сім’ями зниклих безвісти. Вони просили мене посприяти налагодженню роботи по цьому напрямку», - зазначила Міністр.

  Своєю чергою голова делегації МКЧХ Флоранс Жиллєтт підняла питання внесення правок до Закону України, який визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти та забезпечує правове регулювання відносин, пов'язаних з обліком цих осіб та їх розшуком. Цей закон спрямований на імплементацію міжнародних договорів з міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини щодо захисту осіб, зниклих безвісти та їх родичів, учасницею яких є Україна.