• In English
 • Мінреінтеграції ініціює створення інституту Уповноваженого з міжнародного гуманітарного права

  Мінреінтеграції ініціює створення інституту Уповноваженого з міжнародного гуманітарного права. Про це розповіла Віце-прем’єр-міністр- Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованх територій Ірина Верещук під час пресбрифінгу в Укрінформі. Ірина Верещук разом з народним депутатом Олександром Бакумовим презентувала проект Закону України «Про застосування та дотримання норм міжнародного гуманітарного права в Україні».

  Одним із ключових завдань законодавчої ініціативи є запровадження нових інститутів контролю за дотриманням норм міжнародного гуманітарного права (МГП) в Україні на рівні як виконавчої, так і законодавчої гілок влади.

  Так, у законопроекті передбачається запровадження інституту Уповноваженого з питань застосування МГП як посадової особи виконавчої гілки влади. Уповноважений буде відповідати за реалізацію міжнародно-правових зобов’язань України у галузі МГП. Зокрема, на нього буде покладено завдання з контролю за дотриманням прав осіб, які мають статус військовополонених.

  Також уточнено завдання та статус Національного інформаційного бюро, яке створене відповідно до міжнародних зобов’язань. Наразі воно діє на базі державного підприємства при Мінреінтеграції. Втім, для належного функціонування бюро мають бути інший статус і гарантії фінансування, наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Проектом пропонується надати НІБу статус державної установи. Це дозволить забезпечити стабільність роботи бюро та сприятиме більш ефективній взаємодії з державними органами влади та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

  Крім того, законодавчою новацією буде запроваджено постійний парламентський контроль за дотриманням норм МГП в Україні. Його здійснюватиме тимчасова спеціальна комісія, яка діятиме на час збройного конфлікту. Вона буде розглядати питання дотримання прав і свобод людей в умовах війни, а також опікуватиметься поверненням наших героїв, які перебувають у ворожому полоні.

  Законопроект вже найближчими днями буде зареєстровано в парламенті.