• In English
 • Понад 4 тисячі медиків-переселенців працевлаштувалися в закладах охорони здоров’я інших регіонів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 грудня 2022 року о 15:30

  Внаслідок повномасштабної війни, постійних обстрілів та тимчасової окупації росією окремих регіонів України чимало медиків змушені були залишити свої домівки та робочі місця і шукати можливість працевлаштуватися в інших, більш безпечних областях.

  Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я врегулювало механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України.

  Тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414.

  Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.

  На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4 290 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 2 006 лікарів, 1 503 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів), 781 технічний працівник.

  Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській області – 284, Дніпропетровській області – 214, Полтавській області – 150 та Харківській області – 130 осіб.

  Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській області – 322, Полтавській області – 166, Харківській області – 141 та Запорізькій області – 136 осіб.

  Нагадуємо, що знайти потрібні вакансії можна на Порталі вакансій медичних працівників, спеціальному порталі Міністерства охорони здоров’я, який є зручним у користуванні. Наприклад, медики можуть відфільтровувати вакансії за географією та шукати у потрібних регіонах або обирати форму власності закладів, серед яких здійснюється пошук.

  Загалом від початку запуску на порталі подано понад 600 вакансій у закладах охорони здоров’я по всій Україні.