• In English
 • Мінрегіон пропонує відмінити застарілу норму ДБН щодо обов’язкового проектування телефонних автоматів та абонентських скриньок у готелях

  У проекті змін до державних будівельних норм щодо готелів (Зміна №1 у ДБН В.2.2-20-2008 «Будинки і споруди. Готелі») пропонується вилучити низку обов’язкових вимог щодо проектування в них таких приміщень та об’єктів, як телефонні автомати, абонентські скриньки, каси продажу театральних квитків, квитків на транспорт тощо. Зміни до ДБН вже затверджено та буде опубліковано найближчим часом.

  «Прибираємо ще одну застарілу вимогу з чинних державних будівельних норм – обов’язкове проектування неактуальних в наш час приміщень у складі готелей. Наприклад, телефонні автомати, абонентські скриньки, театральні каси та каси квитків на транспорт, торгові кіоски. Це досі прописано у наших ДБН. Років 15 тому, можливо, це було ще актуально, проте зараз немає сенсу. При цьому залишається можливість проектування у складі готелів різних об’єктів обслуговування, якщо це передбачено завданням на проектування. Наприклад: магазини, перукарні, хімчистки і так далі. Це підвищить комфорт людей, які проживають у готелях», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  За його словами, це також дозволить забезпечити більшу функціональність приміщень у готелях відповідно до потреб відвідувачів.

  Проект змін до ДБН розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП».

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.