• In English
 • Міністр оборони України: Більша частина державного оборонного замовлення має бути відкритою
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 жовтня 2019 року о 16:31

  Засекречення державного оборонного замовлення піднімало велику кількість питань. Тому сьогодні Міноборони працює над тим, щоб зробити більшу його частину відкритою.

  «Якась частина державного оборонного замовлення має бути закритою – не все ми можемо публікувати, але всі побачать, як розвивається армія, куди спрямовуються кошти і як формуються ціни», – зазначив Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час урочистого зібрання до Дня захисника України.

  Андрій Загороднюк також наголосив на максимальному запровадженні принципів конкурентності з метою унеможливлення ситуацій, коли керівництво або групи керівників в одноосібному порядку вирішують подальшу долю державних коштів.

  «Це має бути абсолютно відкрита процедура, що дасть можливість приватним компаніям брати участь у державному оборонному замовленні. Ми покладаємо великі сподівання на «Укроборонпром». Водночас, приватні компанії мають складати конкуренцію «Укроборонпрому» для того, щоб концерн змінювався і швидше реагував на наші замовлення», – підкреслив Міністр оборони.

  Андрій Загороднюк також поінформував про плани Міноборони закуповувати іноземне озброєння, адже багато зразків ОВТ, що сьогодні перебувають на озброєнні Збройних Сил України – морально і фізично застарілі. За його словами, наразі формується спеціальна група, яка працюватиме із закордонними партнерами.