• In English
 • Міністр культури України відвідав Державний Великий театр Китаю
  Міністерство культури України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 13:30

  Під час робочого візиту до Китайської Народної Республіки Міністр культури України Євген Нищук відвідав державний Великий театр Китаю (Національний центр виконавських мистецтв) - один з найбільших театрів у світі.

  Євген Нищук поспілкувався з директором театру Вань Вень Ке, його заступником Тхунлей Джао та художнім керівником закладу Во Вень Хун. У зустрічі також взяли участь представники Міністерства культури та туризму КНР та українського дипломатичного корпусу в Китаї.

  Під час спілкування сторонами розглядалась можливість налагодження творчої співпраці між національними театральними закладами двох країн, зокрема йшлося про театральні обміни та реалізацію спільних мистецьких проектів.

  За словами директора Великого театру Китаю Вань Вень Ке, заклад розрахований на 5500 глядачів і включає в себе три зали: концертний, театральний і оперний, а також об’єднує безліч виставкових залів, інтегрованих в єдине ціле. На сценах Великого театру проходять постановки не тільки опер на сюжети з історії країни і сучасних творів, а й демонструються шедеври світової класики. Оперне мистецтво розвивається і далі, знаходить все нові рішення і втілення, а аудиторію шанувальників мистецтва театру поповнює молоде покоління.

  Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що історія та велика культура Китаю, її тисячолітні традиції викликають великий інтерес в Україні, яка теж має свої унікальні культурні надбання та багату історичну спадщину, та висловив зацікавленість у об’єднанні зусиль в популяризації культурних здобутків обох країн, у тому числі шляхом створення спільного культурного продукту. Він також поцікавився станом функціонування та розвитку галузі театрального мистецтва, особливостями джерел та форм фінансування театрів у КНР.

  Окрім того, Міністр культури України ознайомився з експозицією місцевого Музею театру, яка розповідає не тільки про всі етапи історії становлення Пекінської опери, але й знайомить з історією інших традиційних опер Китаю. Виставка містить цікаві артефакти - костюми, макети сценічного оформлення вистав, оригінали театральних сценаріїв, що належали зіркам театральної сцени Китаю, та навіть фрагменти найпершої сцени театру. Експозицію доповнюють твори літератури, знімки і аудіоматеріали.

  Державний Великий театр Китаю (Національний центр виконавських мистецтв), побудований в історичній частині Пекіна, став новим культурним символом Китаю. Він займає площу 150 тисяч квадратних метрів і є найбільшим у світі оперним театром. Його будівля  - це еліпсоїдний купол зі скла і титану висотою 46 метрів, що здіймається посеред великого штучного озера.

  Будівництво цієї будівлі було заплановано в ході підготовки Пекіна до Олімпійських ігор і тривало з 2001 року по 2007 рік. Її архітектором виступив француз Поль Андре, за задумом якого вхід в театр знаходиться нижче рівня землі на вісім метрів і являє собою скляну 60-метрову галерею-тунель зі скляним дахом. Проходячи «через воду», яка струмує над головою, по скляній стелі, людина нібито звільняється від вантажу реальних турбот і поступово занурюється в чисту атмосферу прекрасного, у світ мистецтва і гармонії. Унікальність будівлі ще й в тому, що в ній немає жодної колони, а весь простір накритий єдиним куполом, одна половина якого срібляста, а інша - прозора, зі скла.