• In English
 • МЗС: Україна вдосконалюватиме взаємодію із закордонними українцями
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 13:11

  Україна вдосконалюватиме взаємодію із закордонними українцями. На цьому наголосив заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар під час виступу на четвертій регіональній конференції Парламентської мережі з питань діаспори Парламентської асамблеї Ради Європи, яка відбулася в Києві 24 вересня 2018 року.

  Зусилля Уряду України спрямовані на зміцнення зв’язків діаспори з материнською державою, підтримання української самобутності, консолідацію зусиль міжнародної спільноти у протидії російській агресії. У цьому зв’язку вкрай необхідним є зміцнення інституційної спроможності для вдосконалення співпраці з громадами за кордоном.

  Заступником Міністра також було наголошено на необхідності протидіяти розмиванню української ідентичності закордонних українців шляхом підтримання діалогу з громадськими організаціями закордонних українців, залучення їх до проведення спільних заходів.

  Прикладом спільної співпраці є проведення закордонними дипломатичними установами України спільно з громадськими організаціями закордонних українців міжнародної громадської акції «Запалімо свічку пам’яті!», у рамках якої протягом 85 днів символічно передається свічка пам’яті по всьому світу.

  Своїм досвідом щодо інституційної організації роботи з діаспорою, урядової політики та створення механізмів співпраці також поділилися інші учасники конференції, зокрема представник МЗС Грузії Варлам Бадзагуа, професор соціології університету м. Мармара (Туреччина) доктор Таліп Кючюкджан,  заступник голови Бюро з питань відносин з діаспорою Уряду Молдови Геннадій Слободенюк, а також директор Представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук.

  МЗС, імплементуючи, зокрема, положення Закону України «Про закордонних українців», розробило Державну програму співпраці з закордонними українцями на період до 2020 року, якою визначені пріоритетні завдання і заходи співпраці з громадськими організаціями закордонних українців; конкретний план дій щодо кожної держави, в якій створені організації закордонних українців, щорічно затверджується МЗС.