• In English
 • Мінекономіки: Велике будівництво стало одним із драйверів економіки у 2020 році


  Національний проект "Велике будівництво" став акселератом розвитку будівельної сфери та потужних інструментом оновлення інфраструктури країни. Про це повідомила під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура” заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова.

  Підтримка з боку держави, яка наразі є головним інвестором у будівництві, майже повністю нівелювала зниження попиту на послуги будівництва з боку реального сектору в умовах коронакризи. Як результат, у 2020 році зростання обсягів будівельних робіт склало 4%. Загалом ця галузь демонструє високі показники розвитку, акумулює навколо себе ряд суміжних виробництв та формує попит на ринку праці.

  “Збільшення будівельної активності має надзвичайно позитивний вплив на економіку в цілому, оскільки мультиплікатор будівництва складає в Україні 2,01. Тобто на кожну вкладену у будівництво гривню на виході ми отримаємо понад 2 гривні зростання випуску товарів та послуг в економіці”, - зазначила Ірина Новікова.

  Водночас одним з важливих механізмів забезпечення прискореного економічного зростання, який дає змогу залучити додаткові фінансові ресурси та сучасні технології з метою розвитку інфраструктури та сприяє розвитку партнерських відносин держави та бізнесу є механізм державно-приватного партнерства.

  “У 2020 році були підписані перші великі концесійні договори щодо портів "Ольвія" та "Херсон" на загальну суму у 3,7 млрд грн. Наразі продовжується підготовчий процес щодо концесійних проектів у порту "Чорноморськ" та автомобільних доріг. Вже готові 6 концептуальних на пілотні ділянки доріг загальною протяжністю 1500. Сподіваюсь, вже до кінця року ми знайдемо приватного партнера для цих амбітних проектів”, - додала заступник Міністра.

  Крім того, важливим фактором для покращення інвестиційного клімату є вступивший в дію Закон України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні".

  Законом передбачено підтримку як українських, так і іноземних інвесторів, що реалізують проекти з обсягом інвестицій від 20 млн євро, у сферах переробної промисловості, транспорту, поводження з відходами, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, логістики, освіти, наукової та науково-технічної діяльності, мистецтва, культури, туризму, охорони здоров'я, спорту, курортно-рекреаційній сфері.

  Такі інвестори отримують прямий договір з Урядом та пакет стимулів. Це може податкові та митні пільги або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури необхідних для реалізації інвестиційного проекту. Крім того, фахівці з UkraineUnvest будуть супроводжувати великих інвесторів та надавати їм допомогу від початку проекту й протягом усього часу його тривалості.