• In English
 • Мінцифри підготувало освітній серіал про нові цифрові професії
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 08 червня 2021 року о 16:52

  Міністерство цифрової трансформації України підготувало освітній серіал для школярів і молоді про нові цифрові професії: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager.

  Це 9 серій тривалістю 6-11 хвилин. Освітній серіал доступний у безкоштовному доступі на порталі Дія.Цифрова освіта.

  Для пояснення особливостей роботи кожної професії запросили успішних практиків своєї справи та у форматі інтерв'ю школярі-ровесники розпитали про все-все з перших вуст.

  Спікерами освітнього серіалу виступили:

  Дмитро Валовий — менеджер продукту zakaz.ua

  Сергій Харюк — технічний директор компанії Cyberlands

  Євген Зінгерман — підприємець, партнер креативної агенції Patsany

  Євген Кудрявченко — засновник студії веб-продакшену Vintage

  Вадим Бойко — бізнес-аналітик ІТ-інтегратор

  Віталій Гончарук — СЕО компанії Augmanted Pixels

  Марина Шевченко — керівник QA відділу в компанії SQUAD

  Юрій Голюк — full stack розробник, викладач Mate Academy+

  Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що цей серіал буде актуальним для школярів, які вже починають замислюватися про майбутню кар’єру і вибір предметів для складання ЗНО, а також для студентів, які перебувають у пошуку посади, що якнайкраще реалізує їхні академічні надбання.

  «Сподіваємося, що цей освітній серіал допоможе молодим людям швидко знаходити своє покликання серед різноманіття сучасних професій. А потенційно — краще реалізовувати свій інтелектуальний потенціал і розвиватися в напрямках, які ще довгі роки будуть затребуваними на ринку праці», — заявила Валерія Іонан.

  «Важливо, щоб школярі вибирали те, що їм справді до душі — керуючись не соціальними стереотипами чи традиціями, а йдучи за власним покликанням. Новий серіал допоможе дізнатись про сучасні популярні професії, які мають попит на ринку праці», — заявив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

  Курс розроблено Мінцифи за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.