• In English
 • Уряд України спільно з USAID, ЄБРР та АСС планують у наступні три роки створити інтегрований центр ринків капіталу
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 червня 2021 року о 16:54

  Сьогодні Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України, ЄБРР, Американською торговельною палатою (АСС) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у сфері національної біржової торгівлі капіталом та організованих товарних ринків.

  Підписання Меморандуму – це перший крок на шляху створення нової інфраструктури на ринку капіталу.

  Уряд України спільно з USAID, ЄБРР та АСС планують у наступні три роки створити інтегрований центр ринків капіталу та товарних ринків в Україні – Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT-UA).

  Основними новими структурними одиницями NEXT будуть Універсальна торгова біржа, компанія з фінансової інфраструктури (депозитарій, розрахунково-кліринговий центр та торговий репозиторій), Арбітражний центр, Консультативна рада та Бюро зв’язків з інвесторами. Для створення проекту планується також залучити стратегічних комерційних інвесторів.

  «Не секрет, що за останні тридцять років в Україні так і не змогли створити повноцінний фондовий ринок. Незважаючи на десятки бірж, сотні учасників фондового ринку та навіть декілька професійних асоціацій, в Україні ринок капіталу не виконує свою основну роль – перерозподілу капіталу. Побудова посттрейдингової інфраструктури, зрозумілої як для українських, так і для іноземних учасників є необхідним елементом для створення ринку капіталу в Україні. Наявність міжнародної підтримки та суттєва роль приватного сектору є запорукою успішної реалізації цієї амбітної ініціативи», – прокоментував Сергій Марченко.