• In English
 • Микола Мовчан зустрівся з учасниками програми "Young Ambassadors" Держави Ізраїль
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 07 березня 2018 року о 10:57

  5 березня в Міністерстві молоді та спорту відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана з молодіжною делегацією з Держави Ізраїль, які є учасниками програми "Young Ambassadors" (Молоді Посли) на чолі з керівником, Президентом Клубу Послів Держави Ізраїль, головою школи молодих Послів Держави Ізраїль, Послом Іцхаком Ельданом.

  У зустрічі також взяли участь Перший секретар, Голова Політичного Департаменту Посольства Держави Ізраїль в Україні пані Реут Шапір Бен-Нафталі, відомий український модельєр та громадський діяч Голда Виноградська, начальник управління публічної дипломатії Міністерства закордонних справ Анатолій Соловей, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович.

  Під час заходу учасників було поінформовано про діяльність Міністерства у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту, напрямі міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, українсько-ізраїльського співробітництва. Зокрема, Микола Мовчан поінформував про підписані протягом 2014-2018 років міжнародні договори з іншими країнами у молодіжній сфері та сфері фізичної культури і спорту, зокрема у 2015 році був підписаний Меморандум про співробітництво у молодіжній сфері між міністерствами країн Вишеградської групи відповідальними за реалізацію державної політики у молодіжній сфері, та міністерствами країн-учасниць ініціативи ЄС "Східне партнерство", відповідальними за реалізацію державної політики у молодіжній сфері.

  Також була створена договірно-правова база у зазначених сферах з такими європейськими країнами як Мальта, Хорватія, Португалія та ін.

  Заступник Міністра також поінформував ізраїльську молодь щодо існуючих молодіжних програм в Україні. З метою зміцнення консолідації зусиль держави, громадськості і бізнесу та для вирішення питання освіти і працевлаштування молодих людей з березня 2016 року реалізується український Пакт заради молоді – 2020. Ініціатива реалізується спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні та Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності". Міністерство співпрацює з Українською академією лідерства, що є освітньою програмою розвитку для молоді; конкурс "Кращі практики молодіжної роботи 2017 року"; "Бюджет участі", Молодіжний банк ініціатив, "U-Report" (ЮНІСЕФ); конкурс: "Молодіжна столиця України", розвиток мережі молодіжних центрів та створення Асоціації молодіжних центрів України за участі 42 представників молодіжних центрів України тощо. Микола Мовчан поінформував про основні пріоритети Мінмолодьспорту у молодіжній сфері. Учасників зустрічі було поінформовано про співпрацю Мінмолодьспорту з міжнародними організаціями такими як Рада Європи, UN, UNICEF, UNESCO, UN Women, UN Volunteers тощо.

  Микола Мовчан також висловив пропозицію щодо розроблення та підписання Угоди між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль стосовно започаткування молодіжних обмінів за прикладом українсько-польських та українсько-литовських молодіжних обмінів, які успішно реалізуються в Україні, Польщі та Литві з 2015 року.

  У ході заходу молодіжну делегацію з Держави Ізраїль було поінформовано про співпрацю України та Держави Ізраїль у сфері публічної дипломатії, національно-патріотичного виховання, боротьби з російською дезінформацією та агресією на сході України тощо. Микола Мовчан подякував Державі Ізраїль за підтримку територіальної цілісності України, та підтримку резолюції Генасамблеї ООН, у якій рішуче засуджувалась окупація Автономної Республіки Крим (Україна) Росією.