• In English
 • До кінця року в Одесі планують ввести в експлуатацію гуртожиток покращеного типу для близько 350 військовослужбовців служби за контрактом ВМС ЗСУ
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 березня 2018 року о 10:59

  До кінця цього року близько 350 військовослужбовців служби за контрактом плавскладу Військово-Морських Сил ЗС України зможуть заселитися у новий шестиповерховий гуртожиток покращеного типу, реконструкція якого наразі триває у Газовому провулку в Одесі неподалік від Західної військово-морської бази. Передбачається, що частину одного з поверхів буде спеціально виділено для проживання військовослужбовців-жінок.

  Як розповів начальник відділу розквартирування та землекористування тилу Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 2 рангу Олександр Здор, будівлю колишнього лабораторного комплексу Міністерства інфраструктури України прийняли до сфери управління Міністерства оборони України у 2016 році.

  Одразу ж спільно з Центральним проектним інститутом Міністерства оборони України було розроблено проект реконструкції споруди під гуртожиток покращеного типу, яким передбачено спорудження блок-секцій для проживання шести військовослужбовців у двох кімнатах.

  У цих блок-секціях будуть обладнані санітарні вузли та спальні приміщення. На кожному поверсі будуть облаштовані кухні, пральні і сушильні кімнати, інші приміщення для забезпечення побутових потреб мешканців. Мешканці верхніх поверхів у якості безкоштовного бонусу отримають чудовий вид з вікон на історичний центр Одеси, Одеський порт та Чорне море.

  Під час реконструкції будівельні підрядні організації уже виконали значний обсяг робіт, зокрема підсилили несучі конструкції, переобладнали під житлове призначення внутрішні приміщення, облаштували двоскатну покрівлю з металочерепиці, практично завершили оновлення фасаду, встановлюють сучасні ліфти. Споруда реконструюється з урахуванням вимог енергозбереження – утеплюються фасади, встановлюються сучасні електроощадні системи освітлення тощо.

  За словами капітана 2 рангу Олександра Здора, під час подальших робіт будуть підведені усі комунікації, облаштовано прибудинкову територію, встановлено електричну силову підстанцію. Прогнозований час введення в експлуатацію гуртожитку – листопад 2018 року.